Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka.  Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

Ten dzień w naszej szkole nastąpił 27 października 2021 roku o godzinie 10.00. W akademii z okazji Ślubowania uczestniczyli dyrektor szkoły Pan Gustaw Jakimiuk, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Paulina Wojsiat, Rodzice dzieci z klasy I oraz delegacje uczniów z poszczególnych klas.

Od rana pierwszoklasiści bardzo przeżywali całą uroczystość. Pięknie ubrani w granatowe birety i kokardki wystąpili przed zebraną widownią. W czasie uroczystości w imieniu całej społeczności szkolnej powitała ich przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nikola Sawczuk. Uczniowie z klasy I recytowali wiersze, śpiewali piosenki, także po angielsku oraz rozwiązywali działania matematyczne, układali wyrazy z sylab, pięknie tańczyli. Gdy wykazali się już wiedzą na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadszedł moment ślubowania i pasowania na uczniów. Pierwszoklasiści złożyli akt ślubowania na Sztandar Szkoły, następnie Pan Dyrektor dokonał pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach. W dalszej kolejności uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i zakładki do książek przygotowane przez uczniów ze starszych klas oraz upominki prezent dla klasy przygotowane i ufundowane przez Rodziców i Radę Rodziców. W czasie akademii gościnnie wystąpiły i pomagały w przebiegu uroczystości uczennice z klasy IV Milena Sawczuk oraz Maja Matusiewicz. Po zakończeniu akademii pierwszoklasiści świetnie się bawili podczas zabaw i konkurencji przygotowanych przez uczennice z klasy VII i VIII, będące przedstawicielkami Samorządu Szkolnego. Poczęstunek przygotowany przez Panią Emilię Sawczuk i Panią Izabelę Kasjaniuk wszystkim bardzo smakował.

Wychowawczyni klasy I  Pani Justyna Firsiuk w imieniu wychowanków i własnym serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

 

LINK DO POZOSTAŁYCH ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/B3TyVzJozzNSAqV59