Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

Co słychać w Przedszkolu?

Rozpoczęliśmy kolejny rok w naszym przedszkolu, gdzie bawić i uczyć się będą trzy grupy przedszkolne. A jak wyglądał wrzesień u naszych przedszkolaków? Sprawdźmy zatem.

Pierwsze wrześniowe dni w przedszkolu były pełne obaw, ale  też radości, uśmiechów i wesołej zabawy. Początek roku szkolnego był trudny dla 3 latków, które pierwszy raz przyszły do przedszkola. Bywało troszkę smutno, bo przecież tęskniły za mamą, za tatą, ale z dnia na dzień pojawiało się więcej radości i uśmiechu, bo tyle ciekawych rzeczy dzieje się dookoła.

I tak już 15 września 2022 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, święto talentów, wiary we własne możliwości, święto: „potrafię wszystko” – tak na przekór dziecięcemu: „Ale ja nie potrafię”. Ten dzień stanowi nawiązanie do Vashti – dziewczynki z książeczki Petera Reynoldsa, która tak jak czasem miewają nasze przedszkolaki, nie potrafiła uwierzyć we własne możliwości. Dzieci wysłuchały opowiadania, wykonywały kropkowe logiczne zadania, brały udział  w zabawach muzyczno-ruchowych i plastycznych. Tego dnia wszędzie były kropki i kropeczki.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Oj tego dnia dużo się działo w przedszkolnych salach. Były zabawy z chustą animacyjną, zabawy z balonami, tańce przy muzyce oraz wesołe zagadki dla każdego przedszkolaka. Pan dyrektor Gustaw Jakimiuk złożył kochanym przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia. Oby nigdy nie zniknął uśmiech z dziecięcej twarzy. Przedszkolaki z chęcią rozwiązywały zagadki słowne, aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, opaski i również zdrowe upominki od rodziców. Czy może być coś wspanialszego?

W przedszkolu ważna jest również edukacja prozdrowotna. I dlatego  nasze 5 latki obchodziły 28 września Dzień Jabłka. Celem zajęć było zachęcanie dzieci do spożywania owoców ze względu na walory zdrowotne i odżywcze. Dzieci poszerzyły wiedzę o jabłkach, obejrzały film dotyczący dystrybucji jabłek z sadu do sklepów i zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Odbyła się degustacja jabłek. Każdy przedszkolak z apetytem zjadł soczysty owoc.

A ostatni dzień września z całą pewnością był dla naszych małych i nieco większych chłopców miłym dniem, bo można przyjąć, że w każdej grupie przedszkolnej rządzili właśnie oni. Dziewczynki odśpiewały chłopcom nie tylko „Sto lat”, ale też wręczyły słodkie upominki oraz obdarowywały ich najpiękniejszymi ze swoich uśmiechów.

Tak jak widzicie, w przedszkolu naprawdę dużo się dzieje, dzięki kreatywności i zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i pracowników przedszkola. A jesienny październik zapewne będzie nie tylko kolorowy dla naszych dzieci, ale też przyniesie ze sobą sporo nietypowych dni.