Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

spswory@gmail.com

83 343 35 29

Z WIZYTĄ W GABINECIE PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ

         W poniedziałek 15.05.2023 r. przedszkolaki z klasy 05 wybrały się do gabinetu pielęgniarki w celu poznania zawodu pielęgniarki szkolnej. Pani Magdalena Dejneko przedstawiła dzieciom zawód pielęgniarki, opowiedziała nie tylko o czynnościach wynikających z jej podstawowych obowiązków, ale także o sposobach dbania o higienę własnego ciała i zdrowego odżywiania się. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o siebie i bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu.

Przedszkolaki miały także okazję obejrzeć gabinet pielęgniarki oraz zapoznać się z urządzeniami, które pani Magda wykorzystuje w swojej pracy: elektroniczną wagą do ważenia masy ciała, miernik wzrostu, tablicę okulistyczną. Pani Magda zaprezentowała dzieciom, co należy robić, gdy ktoś się zrani, ewentualnie, jak ktoś stłucze kolano czy złamie rękę. Pokazała dzieciom sposób bandażowania stopy, sposób oczyszczania ran oraz zaprezentowała dzieciom wyposażenie apteczki pierwszej pomocy.

Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy, którzy bardzo chętnie w zabawach wcielają się w rolę pielęgniarek oraz lekarzy. Kolejne spotkanie w ramach preorientacji zawodowej przyniosło nowe wrażenia i z pewnością rozbudziło zainteresowanie dzieci tym zawodem.