Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

Konkurs pieśni patriotycznej

 18 maja 2018 roku odbyła się w Szkole Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej uroczystość związana z tegorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z Konkursem Pieśni Patriotycznej.  Patronat nad całą uroczystością objął Poseł na Sejm  RP  Pan Marcin Kamil Duszek. Wzięli w niej  również udział uczniowie z klasy VII Szkoły Podstawowej w Sworach - Weronika Treska, Martyna Werbińska i Kacper Panasiuk oraz ich opiekun pani Barbara Konkol. Są to osoby niezwykle uzdolnione muzycznie, które bardzo często uświetniają wszystkie szkolne i środowiskowe imprezy oraz uroczystości, a także biorą udział w wielu konkursach muzycznych.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z p. Izabelą Burdą - Markiewicz

18.05.2018 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z p. Izabelą Burdą - Markiewicz. Przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłej lekcji poprowadzonej przez autorkę książki: "Poziomkowy Świat". Każde dziecko miało okazję poznać etapy powstawania książki i wysłuchać fragmentów książki czytanych przez autorkę. Dzieci brały czynny udział w zajęciach, a na koniec spotkania zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy p. Izabeli Burda - Markiewicz za niezwykłą podróż w świat bajek. Polecamy z całego serca książkę: "Poziomkowy Świat" na niepogodę i na nudę.

Dzień Polskiej Niezapominajki w 5- latkach.

Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka. I dzisiaj nasi TROPICIELE wspólnie z p. Iwoną Chaniewicz włączyli się w obchody tego majowego święta.

Czytaj więcej...

AKCJA SU Góra Grosza

29 kwietnia br. zakończyła się w naszej szkole akcja Góra Grosza.Polegała ona na zbiórce pieniędzy, szczególnie o niskich nominałach , aby uświadomić dzieciom, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc koleżankom i kolegom z naszej szkoły, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.Uczniowie naszej Szkoły nie zawiedli! BRAWO WY!

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2018

15 marca 2018 roku odbył się Konkurs Matematyczny KANGUR 2018.  W naszej szkole przystąpiło do niego 16 uczniów z klas III-VII. Znamy już wyniki.

Najlepiej wypadł Karol Głowacki z klasy VI uzyskał BARDZO DOBRY wynik!!!
 zaś Karolina Sawczuk z klasy VI i Szymon Kasjaniuk z klasy IIIb
otrzymali  WYRÓŻNIENIE!!!

Niewiele zabrakło, bo 0,25 punktu do sukcesu Miłosza Sobkiewicza z klasy VII,  aby mógł otrzymać WYRÓŻNIENIE.

BRAWO !!!

Szkoła Projektora
Brak wtyczki Adobe Flash Player.
Pobierz wtyczkę ze strony Adobe.

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com


 

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii