Akcja zazieleniania terenów wokół szkoły.

W piątek 20 maja 2016 roku teren wokół Szkoły Podstawowej im.1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach został wzbogacony pięknymi sadzonkami.

Stało się to za sprawą Nadleśniczego Nadleśnictwa Biała Podlaska Pana T.Bylinę oraz pracowników Nadleśnictwa Biała Podlaska oraz Międzyrzec, którzy dostarczyli je do szkoły.

Szkoła wygrała konkurs zorganizowany w grudniu 2015 roku, w ramach akcji "Las chronimy dla Ciebie - choinki       z plantacji lubelskich leśników" pt.: "Najpiękniejsza choinka w naszej szkole". Nagrodą główną było zagospodarowanie przyszkolnych terenów zieleni.

Pracownicy Nadleśnictwa Biała Podlaska oraz Międzyrzec wspólnie z uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły obsadzili tereny przyszkolne. Posadzone zostały następujące sadzonki: dereń jadalny, dereń świdwa, żywotnik zachodni, bukszpan, jaśminowiec, świerk pospolity oraz kalina koralowa.

Dla uczniów była to bardzo ciekawa lekcja przyrody w terenie.  Zainteresowanie dzieci przyrodą oraz przyjazny stosunek do niej kształtuje się przede wszystkim poprzez bezpośredni kontakt. To przecież leśnicy najlepiej wiedzą jak prawidłowo sadzić młode drzewka. Pracownicy nadleśnictwa z wielką pasją i cierpliwością odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez dzieci.

Dzięki tej akcji szkolny teren stał się oazą spokoju i ciszy, ponieważ młode drzewka i krzewy odgradzają szkołę od ruchliwej ulicy.

Składamy serdeczne podziękowania Panu T.Bylinie

oraz pracownikom Nadleśnictwa Biała Podlaska oraz Międzyrzec.