Lekcja przyrody w terenie

W ramach cyklu zajęć o lesie uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką swoich wychowawców w piątek 6 października 2017 r. brali udział w wycieczce do Nadleśnictwa Biała Podlaska przy ul. Warszawskiej.

Wszystkich bardzo serdecznie przywitała pani leśniczy Danuta Chalimoniuk, która w izbie edukacyjnej przeprowadziła ciekawe zajęcia. Dzieci poszerzyły i utrwaliły wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców. Oglądały prezentację multimedialną o pięknej przyrodzie Podlasia. Obejrzały też wiele ciekawych eksponatów zgromadzonych w izbie edukacyjnej. Zajęcia zakończyły się pytaniami podsumowującymi zdobytą wiedzę.

Wiele radości sprawił też pobyt w "Zielonej Klasie". Uczniowie moglizobaczyć dziuplę wiewiórki oraz pograć na instrumentach perkusyjnych wykonanych z drewna.

Następnie wszyscy udali się do szkółki leśnej Rudka, gdzie leśniczy zapoznał z produkcją szkółkarską.Uczniowie poznali cykl powstawania drzew – od nasionka do drzewa. Widzieli młode sadzonki drzew iglastych i liściastych. Wszystkimi zmysłami mogli poznawać otaczającą przyrodę, rozpoznawać drzewa, liście i igły drzew. To była prawdziwa lekcja przyrody. Dziękujemy.