Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

Życzliwość...-wystarczy!

Szkolne Koło Caritas nr 34 rozpoczęło we wrześniu dziesiąty rok swojej działalności. Ale to nie znaczy, że świętuje. O nie! Cały czas solidnie działa. W październiku zorganizowało Jesienną Zbiórkę Żywności. Dzięki, darczyńcom z naszej szkoły zebrano 100,126 kg żywności, która przekazana została do Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej na rzecz bezdomnych i ubogich.

 

Tradycyjnie 21 listopada w Światowy Dzień Życzliwości wolontariusze zebrali słodycze przyniesione przez poszczególnych uczniów. Za życzliwość klasa otrzymywała dyplom z podziękowaniem. I tym razem mogliśmy liczyć na darczyńców. SKC zebrało 23 kg łakoci. Część z nich już dotarła do niepełnosprawnych dziewczynek z naszego środowiska jako mikołajkowe podarunki. Z pozostałych słodyczy zostaną utworzone także prezenty dla osób starszych i samotnych, których wolontariusze koła Caritas odwiedzą z życzeniami i własnoręcznie wykonanymi kartkami przed Świętami Bożego Narodzenia. Wolontariusze włączają się również w przykościelne zbiórki pieniędzy. Stali z puszkami podczas XVII Dnia Papieskiego, zbierali datki na Kościół Prześladowany czy Kościół na Wschodzie.

Widać nas zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc i ludzka życzliwość. 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii