Życzliwość...-wystarczy!

Szkolne Koło Caritas nr 34 rozpoczęło we wrześniu dziesiąty rok swojej działalności. Ale to nie znaczy, że świętuje. O nie! Cały czas solidnie działa. W październiku zorganizowało Jesienną Zbiórkę Żywności. Dzięki, darczyńcom z naszej szkoły zebrano 100,126 kg żywności, która przekazana została do Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej na rzecz bezdomnych i ubogich.

Tradycyjnie 21 listopada w Światowy Dzień Życzliwości wolontariusze zebrali słodycze przyniesione przez poszczególnych uczniów. Za życzliwość klasa otrzymywała dyplom z podziękowaniem. I tym razem mogliśmy liczyć na darczyńców. SKC zebrało 23 kg łakoci. Część z nich już dotarła do niepełnosprawnych dziewczynek z naszego środowiska jako mikołajkowe podarunki. Z pozostałych słodyczy zostaną utworzone także prezenty dla osób starszych i samotnych, których wolontariusze koła Caritas odwiedzą z życzeniami i własnoręcznie wykonanymi kartkami przed Świętami Bożego Narodzenia. Wolontariusze włączają się również w przykościelne zbiórki pieniędzy. Stali z puszkami podczas XVII Dnia Papieskiego, zbierali datki na Kościół Prześladowany czy Kościół na Wschodzie.

Widać nas zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc i ludzka życzliwość.