MAGIA I CZARY, czyli andrzejkowe czary-mary w przedszkolu

W poniedziałek 27 listopada 2017 r. zapanowała w przedszkolu magiczna atmosfera. Na niezwykłe spotkanie pełne wróżb, radości i zabawy przybyła pani Malwina Filipiuk wraz z dziećmi kl. 0 uczęszczających do szkoły w Styrzyńcu. Tego dnia dzieci z punktu przedszkolnego 5 latki wspólnie z pięciolatkami i sześciolatkami ze Styrzyńca świętowały Andrzejki. W naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa to już tradycja. Pani Iwona Chaniewicz przygotowała wspólnie z panią Dominiką Zub szereg zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Przygotowane rekwizyty: świecie, unoszący się w całym przedszkolu „zapach” topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło horoskopów, ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, jajeczek z wróżbą na przyszłość. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, licz, magicznych przedmiotów. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały: kim zostaną w przyszłości. Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce, w towarzystwie wróżek i czarownic a także bajkowych postaci. A po andrzejkowych czarach –marach wszystkie dzieci mogły skosztować pysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców. Na zakończenie miłego spotkania każde dziecko otrzymało dyplom „Maga zabaw andrzejkowych” i drobny upominek.

Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji dzieci ze Swór i ze Styrzyńca. Goście z uśmiechem na twarzy wyjechali ze Swór, tak im się spodobało pierwsze spotkanie ze sworskimi przedszkolakami.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej wesołej zabawy.