Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

MAGIA I CZARY, czyli andrzejkowe czary-mary w przedszkolu

W poniedziałek 27 listopada 2017 r. zapanowała w przedszkolu magiczna atmosfera. Na niezwykłe spotkanie pełne wróżb, radości i zabawy przybyła pani Malwina Filipiuk wraz z dziećmi kl. 0 uczęszczających do szkoły w Styrzyńcu. Tego dnia dzieci z punktu przedszkolnego 5 latki wspólnie z pięciolatkami i sześciolatkami ze Styrzyńca świętowały Andrzejki. W naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa to już tradycja. Pani Iwona Chaniewicz przygotowała wspólnie z panią Dominiką Zub szereg zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

 

Przygotowane rekwizyty: świecie, unoszący się w całym przedszkolu „zapach” topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło horoskopów, ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, jajeczek z wróżbą na przyszłość. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, licz, magicznych przedmiotów. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały: kim zostaną w przyszłości. Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce, w towarzystwie wróżek i czarownic a także bajkowych postaci. A po andrzejkowych czarach –marach wszystkie dzieci mogły skosztować pysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców. Na zakończenie miłego spotkania każde dziecko otrzymało dyplom „Maga zabaw andrzejkowych” i drobny upominek.

Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji dzieci ze Swór i ze Styrzyńca. Goście z uśmiechem na twarzy wyjechali ze Swór, tak im się spodobało pierwsze spotkanie ze sworskimi przedszkolakami.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej wesołej zabawy.

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii