Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

PIĘCIOLATKI REALIZUJĄ OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY: KRECIK POZNAJE POLSKĘ

W dniach  6 – 8 grudnia 2017 roku gościliśmy w grupie przedszkolnej 5 latków bajkową postać – Krecika. Punkt Przedszkolny 5 latki przystąpił do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Krecik poznaje Polskę”. Patronat nad projektem objęli: Jarosław Krykwiński– konsul honorowy Republiki Czeskiej w Częstochowie oraz Rada Miasta Częstochowy na czele z jej przewodniczącym p. Zdzisławem Wolskim. Projekt realizowany jest również pod patronatem miesięcznika: „Bliżej Przedszkola”. Organizatorem projektu jest Miejskie Przedszkole nr 13 w Częstochowie a głównym celem projektu: "Krecik poznaje Polskę" jest przybliżenie wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą dzieci, ukazanie jego piękna i wyjątkowości ale także rozbudzenie zainteresowania innymi miejscami w Polsce.

 

Krecik jest wyjątkowym podróżnikiem. Z własnym bagażem wyruszył w pełną przygód wyprawę, podczas której poznaje różne regiony Polski. W każdym z odwiedzanych miejsc wzbogaci swoją wiedzę na temat Ojczyzny, tej małej i dużej oraz przedszkola, które go do siebie zaprosiło. Goszcząc w Sworach, Krecik miał okazję poznać miejscowość, jej historię oraz najciekawsze zabytki znajdujące się w Sworach. Najpierw Krecik poznał nasze przedszkole i wraz z uczęszczającymi dziećmi do punktu przedszkolnego uczestniczył w spotkaniu Mikołajkowym. Słuchał występów dzieci, cieszył się ze spotkania z Mikołajem. Oczywiście nasz gość z Częstochowy też dostał prezent. Oprócz prezentów, czekały na niego zabawy z Mikołajem i sesja fotograficzna, bo każdy przedszkolak chciał mieć pamiątkowe zdjęcie z Krecikiem. Podczas drugiego dnia pobytu Krecika w przedszkolu, dzieci miały okazję wspólnie z podróżnikiem z Częstochowy, poznać dokładniej miejscowość Swory oraz zapoznać się z herbem gminy Biała Podlaska. Potem kolorowały postać krecika, oglądały bajkę o kreciku a także słuchały ciekawostek na temat kretów. W piątek Krecik uczestniczył w zajęciach plastycznych - przyglądał się jak dzieci wykonują ozdoby choinkowe. Potem pięciolatki spakowały „walizkę” Krecika, podarowały mu upominki otrzymane od Mikołaja i od dzieci, aby nigdy nie zapomniał o nich. Wspólnie z wychowawczynią Iwoną Chaniewicz uzupełniły również„PamiętnikvPodróży Krecika”, do którego wkleiły zdjęcia ze wspólnie spędzonego czasu. Znalazły się w nim również zdjęcia pokazujące piękno Swór. W piątek popołudniu Krecik wyruszył w dalszą podróż po Polsce, tym razem wyruszył do przedszkola w Świdniku. Teraz będziemy śledzić jego podróż za pomocą wpisów w Internecie.

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii