PIĘCIOLATKI REALIZUJĄ OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY: KRECIK POZNAJE POLSKĘ

W dniach  6 – 8 grudnia 2017 roku gościliśmy w grupie przedszkolnej 5 latków bajkową postać – Krecika. Punkt Przedszkolny 5 latki przystąpił do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Krecik poznaje Polskę”. Patronat nad projektem objęli: Jarosław Krykwiński– konsul honorowy Republiki Czeskiej w Częstochowie oraz Rada Miasta Częstochowy na czele z jej przewodniczącym p. Zdzisławem Wolskim. Projekt realizowany jest również pod patronatem miesięcznika: „Bliżej Przedszkola”. Organizatorem projektu jest Miejskie Przedszkole nr 13 w Częstochowie a głównym celem projektu: "Krecik poznaje Polskę" jest przybliżenie wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą dzieci, ukazanie jego piękna i wyjątkowości ale także rozbudzenie zainteresowania innymi miejscami w Polsce.

Krecik jest wyjątkowym podróżnikiem. Z własnym bagażem wyruszył w pełną przygód wyprawę, podczas której poznaje różne regiony Polski. W każdym z odwiedzanych miejsc wzbogaci swoją wiedzę na temat Ojczyzny, tej małej i dużej oraz przedszkola, które go do siebie zaprosiło. Goszcząc w Sworach, Krecik miał okazję poznać miejscowość, jej historię oraz najciekawsze zabytki znajdujące się w Sworach. Najpierw Krecik poznał nasze przedszkole i wraz z uczęszczającymi dziećmi do punktu przedszkolnego uczestniczył w spotkaniu Mikołajkowym. Słuchał występów dzieci, cieszył się ze spotkania z Mikołajem. Oczywiście nasz gość z Częstochowy też dostał prezent. Oprócz prezentów, czekały na niego zabawy z Mikołajem i sesja fotograficzna, bo każdy przedszkolak chciał mieć pamiątkowe zdjęcie z Krecikiem. Podczas drugiego dnia pobytu Krecika w przedszkolu, dzieci miały okazję wspólnie z podróżnikiem z Częstochowy, poznać dokładniej miejscowość Swory oraz zapoznać się z herbem gminy Biała Podlaska. Potem kolorowały postać krecika, oglądały bajkę o kreciku a także słuchały ciekawostek na temat kretów. W piątek Krecik uczestniczył w zajęciach plastycznych - przyglądał się jak dzieci wykonują ozdoby choinkowe. Potem pięciolatki spakowały „walizkę” Krecika, podarowały mu upominki otrzymane od Mikołaja i od dzieci, aby nigdy nie zapomniał o nich. Wspólnie z wychowawczynią Iwoną Chaniewicz uzupełniły również„PamiętnikvPodróży Krecika”, do którego wkleiły zdjęcia ze wspólnie spędzonego czasu. Znalazły się w nim również zdjęcia pokazujące piękno Swór. W piątek popołudniu Krecik wyruszył w dalszą podróż po Polsce, tym razem wyruszył do przedszkola w Świdniku. Teraz będziemy śledzić jego podróż za pomocą wpisów w Internecie.