SREBRNY KLUCZ WIOLINOWY

2 grudnia 2017 roku cztery uczennice  Szkoły  Podstawowej w Sworach – Weronika Treska, Martyna Werbińska, Karolina Sawczak, Wiktoria Szupiluk, Karolina Treska i Paulina Jaskólska oraz dwie uczennice Publicznego Gimnazjum w Sworach- Marta Romaniuk i Amelia Bagłaj, wzięły udział w konkursie piosenki dziecięcej „O srebrny Klucz Wiolinowy”.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 15.00 powitaniem przez pana dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury oraz pań, które były odpowiedzialne za przygotowanie tej imprezy – pani Agnieszka Bieńkowska i pani Katarzyna Pawłowska, wszystkich uczestników konkursu oraz zaproszonych gości. Ekscytująca atmosfera, wspaniała dekoracja, która stwarzała nastrojowy klimat, spowodowały, że poczuliśmy dreszczyk emocji. Tematem konkursu były piosenki zimowe. Podzielono nas na trzy kategorie wiekowe. Nasze dziewczęta z klasy V, Karolina Treska i Paulina Jaskólska znalazły się w kategorii II –„Boćki”.  Natomiast pozostałe dziewczynki były zaliczone do kategorii III „Skowronki”. Wszystkie zaprezentowały się pięknie, wzbudzając wiele emocji.

Zdobyliśmy też nagrody! Hura! Weronika Treska zajęła II miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz nagrodę rzeczową, III miejsce zdobył duet Karolina Treska i Paulina Jaskólska (otrzymując podobne nagrody) oraz III miejsce w swojej kategorii zdobyła Amelia Bagłaj z Publicznego Gimnazjum w Sworach.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, że tak wspaniale reprezentowały nasze szkoły na forum gminy. A już wkrótce, bo 13 grudnia czeka nas kolejny konkurs –„Konkurs Kolęd i pastorałek” w Starostwie bialskim, którego organizatorem jest Bialskie Centrum Kultury. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.