Zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Białej Podlaskiej

Cieszymy się, że uczniowie z naszej szkoły wykazali się wrażliwością, współczuciem dla naszych „mniejszych braci”– jak nazywał zwierzęta  św. Franciszek z Asyżu. Zarówno uczniowie jak i ich rodziny odpowiedziały na apel opiekuna Klubu Wiewiórka pani Justyny Firsiuk i wzięły udział w przeprowadzonej akcji mającej na celu wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Białej Podlaskiej.

Akcja trwała od 6 listopada do 28 listopada 2017 roku.

Zebrano:

1.Karmy dla zwierząt /łącznie 67 szt./:

duża karma w puszkach- 13 szt -mała karma w puszkach- 18 szt.-karma w kiełbaskach- 9 szt. pasztety i przekąski- 10 szt. karmy w sosie- 3 szt. karma sucha- 14 szt.

2.Kocyków kołderek, - 23 szt.

3.Misek, garnuszków- 3 szt.

4.Produktów spożywczych /makaron kasza, ryż/-23 szt.

W tym roku dary ze zorganizowanej już po raz siódmy zbiórki  uczniowie z klasy pierwszej wraz z wychowawczynią przewieźli autobusem szkolnym do schroniska w Białej Podlaskiej. Zebrane kołderki, kocyki, miski i karmę dla zwierząt przekazano pracownikom schroniska. Opiekunowie zwierząt bardzo się ucieszyli z naszego wsparcia, dyrekcja schroniska przekazała szkole podziękowanie. Miejmy nadzieję, że nasza działalność chociaż w pewnym stopniu ulży zwierzętom w trudnym losie. Wszystkim ofiarodawcom o gorących sercach dziękujemy za włączenie się do akcji i pomoc.

KSEMAR - p. Andrzej Hajbos