Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

Zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Białej Podlaskiej

Cieszymy się, że uczniowie z naszej szkoły wykazali się wrażliwością, współczuciem dla naszych „mniejszych braci”– jak nazywał zwierzęta  św. Franciszek z Asyżu. Zarówno uczniowie jak i ich rodziny odpowiedziały na apel opiekuna Klubu Wiewiórka pani Justyny Firsiuk i wzięły udział w przeprowadzonej akcji mającej na celu wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Białej Podlaskiej.

                Akcja trwała od 6 listopada do 28 listopada 2017 roku.  

 

Zebrano:

1.Karmy dla zwierząt /łącznie 67 szt./:

duża karma w puszkach- 13 szt -mała karma w puszkach- 18 szt.-karma w kiełbaskach- 9 szt. pasztety i przekąski- 10 szt. karmy w sosie- 3 szt. karma sucha- 14 szt.

 2.Kocyków kołderek, - 23 szt.

 3.Misek, garnuszków- 3 szt.

 4.Produktów spożywczych /makaron kasza, ryż/-23 szt.

W tym roku dary ze zorganizowanej już po raz siódmy zbiórki  uczniowie z klasy pierwszej wraz z wychowawczynią przewieźli autobusem szkolnym do schroniska w Białej Podlaskiej. Zebrane kołderki, kocyki, miski i karmę dla zwierząt przekazano pracownikom schroniska. Opiekunowie zwierząt bardzo się ucieszyli z naszego wsparcia, dyrekcja schroniska przekazała szkole podziękowanie. Miejmy nadzieję, że nasza działalność chociaż w pewnym stopniu ulży zwierzętom w trudnym losie. Wszystkim ofiarodawcom o gorących sercach dziękujemy za włączenie się do akcji i pomoc.

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii