I Ty możesz zostać ratownikiem...

24 listopada 2017 r., jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie bohaterami dnia zostały kolorowe pluszaki, ulubione przytulanki dzieci.

W tym dniu rozpoczęła się też szkolna akcja „Podziel się misiem” w ramach ogólnopolskiej akcji „I Twój miś może zostać ratownikiem”.Należało zebrać jak najwięcej pluszaków. Zebrane misie miały trafić do strażaków, którzy podczas trudnych akcji będą je wręczać dzieciom, gdyż maskotki minimalizują stres
i zwiększają bezpieczeństwo dzieci, które ucierpiały w wypadkach komunikacyjnych, czy pożarach.

I tak też się stało - w piątek 16 lutego 2018 r. uczniowie, którzy podarowali największą ilość maskotek wraz z opiekunami p. Renatą Tarasiuk i P. Anetą Maksimiuk udali się do Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej przy ul. Sidorskiej, by przekazać pluszaki.

Podsumowanie zbiórki misiów:

10 szt.

Weronika Chalimoniuk – 10 sztuk

250 szt.

Przy okazji wizyty w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby strażaków, zasadami funkcjonowania straży pożarnej oraz obejrzeli samochody pożarnicze i wyposażenie jednostki.

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej bryg. Marek Chwalczuk bardzo serdecznie podziękował wszystkim uczniom naszej szkoły za przekazane maskotki „Dziękujemy za wasze szlachetne serca”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom  za udział w kampanii!!!