XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W 2018 roku ruszyła 41 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Dnia 21.02.2018 r. w szkole odbył się szkolny etap tego konkursu. 14 odważnych śmiałków stanęło do pojedynku z trudną, strażacką wiedzą. Oto oni: Aleksandra Walczuk, Amelia Kokoszkiewicz, Sylwia Czemierowska, Kamil Stefański, Łukasz Janczuk, Magdalena Szutko, Karolina Sawczuk, Aldona Łukaszuk, Milena Jadczuk, Julia Martyniuk, Weronika Treska, Karol Pietruk, Natalia Sawczuk oraz Kinga Kuć.

Zadaniem uczniów było napisanie testu składającego się z 30 pytań o tematyce przeciwpożarowej. Uczestnicy do konkursu przygotowywali się głównie testów przygotowanych przez nauczyciela, ale też samodzielnie musieli rozwiązywać testy w Internecie. Po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniono najlepszych. I tak po teście najlepsza okazała się Karolina Sawczuk z klasy VI, potem jednocześnie – Kamil Stefański z klasy IV i Aldona Łukaszuk z klasy VI, a tuż  za nimi dwie uczennice z klasy IV: Sylwia Czemierowska i Magdalena Szutko. Jednakże po dogrywce ostatecznie kolejność miejsc przedstawiała się następująco:

I miejsce Karolina Sawczuk

II miejsce Aldona Łukaszuk

III miejsce Kamil Stefański

IV miejsce Magdalena Szutko

V miejsce Sylwia Czemierowska

Te osoby awansowały do kolejnego, gminnego etapu, który odbył się w Sworach 28.02.2018 r.

Tam konkurencja wzrosła kilkakrotnie. Wszystkich uczestników z 9 szkół było 53, z czego w kategorii szkół podstawowych klas VI i młodsi -32. Wszyscy młodzi strażacy również pisali test składający się z 30 pytań.

Po sprawdzeniu prac okazało się, że zwycięzcą został Kacper Pieńkowski, uczeń klasy V z Grabanowa, II miejsce zajęła Oliwia Kulczyńska z klasy VI ze Styrzyńca, a III miejsce przypadło w udziale naszej Karolinie Sawczuk z klasy VI, kolejne IV miejsce – Aldonie Łukaszuk. Warto jednak zaznaczyć, że od pierwszego miejsca dzielił je tylko jeden punkt. Jak widać poziom wiedzy najlepszych uczestników był bardzo zbliżony do siebie. Zanim jednak wyłoniono zwycięzcę, kilkoro uczniów przystąpiło do dogrywki ustnej, która dopiero wyłoniła najlepszych. Poziom był naprawdę wysoki. Na pewno niejeden strażak nie powstydziłby się takiej znajomości wiedzy młodych adeptów pożarnictwa. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy zdobywania wiadomości, które w przyszłości posłużą do osiągania mądrych, życiowych celów.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, Panu Dariuszowi Makarewiczowi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sworach za ufundowanie nagród w szkolnym etapie 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.