WYCIECZKA PEŁNA WRAŻEŃ

"Kto mnie słyszy, klaszcze dwa razy, …" - takimi słowami przywitała nas pani Justynka - pilot naszej wspaniałej wyprawy do Siedlec. We wtorek 24 kwietnia 2018 r.dzieci 5 i 6 letnie oraz dzieci z klasy I wybrały się na wycieczkę do Siedlec. Ruszyliśmy ze Swór ok 8:00 i przez całą drogę do Siedlec dopisywały nam humory. Już sama podróż autokarem była dla niektórych ogromnym przeżyciem, gdy niektórzy podróżowali tym środkiem lokomocji pierwszy raz.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był edukacyjny spektakl: "Duszek Śmieciuszek", który mogliśmy obejrzeć w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Zabawna opowieść Duszka Śmieciuszka wprowadziła nas w bajkowy świat a sam Duszek wprowadził naszych milusińskich w temat ekologii. Oprócz Duszka Śmieciuszka, poznaliśmy Króla Śmietnika, który pomógł Duszkowi posprzątać las, pokonując z pomocą gnomów i strachów leśnych Czarny Charakter, który wciąż zaśmiecał las. Po teatralnych emocjach przyszedł czas na wspaniałą zabawę w ogromnej sali zabaw "Młynek". Krzyków radości było co niemiara. Zjeżdżalnie, tory przeszkód, palma z piłkami i ogromna ilość zabawek, sprawiły, że nie było czasu na nudę. To wymarzone miejsce dla dzieci. A po dwugodzinnych atrakcjach przyszedł czas na obiad. Pyszne domowe danie zaserwowała nam restauracja „Zaścianek”. Lekko zmęczone, pełne wrażeń ale bardzo zadowolone dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola. Panie Barbara Konkol, Iwona Chaniewicz i Dominika Zub ślicznie dziękują pani Kindze Hodun za zorganizowanie tak wspaniałej wyprawy.