Dzień Polskiej Niezapominajki w 5- latkach.

Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka. I dzisiaj nasi TROPICIELE wspólnie z p. Iwoną Chaniewicz włączyli się w obchody tego majowego święta.

Dzieci ubrane były w niezapominajkowe kolory, dodatkowo otrzymały niezapominajkowe nakrycia głowy. Najpierw odbyły się zajęcia badawcze i każdy miał okazję obejrzeć dokładnie przez szkło powiększające, jak wygląda nasza niepozorna "niezabudka". Dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne i przyrodnicze, gdzie główną role odgrywały niezapominajki. Były też puzzle, wspólne wykonanie plakatów i zabawy ruchowe przy piosence o niezapominajkach. Świętowanie zakończyło się wspólną zabawą na placu zabaw. Organizując Dzień Polskiej Niezapominajki staramy się rozbudzać nie tylko szacunek do otaczającej nasz przyrody, ale także kształtować pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności nie tylko w przedszkolu.