Konkurs pieśni patriotycznej

18 maja 2018 roku odbyła się w Szkole Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej uroczystość związana z tegorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z Konkursem Pieśni Patriotycznej.  Patronat nad całą uroczystością objął Poseł na Sejm  RP  Pan Marcin Kamil Duszek. Wzięli w niej  również udział uczniowie z klasy VII Szkoły Podstawowej w Sworach - Weronika Treska, Martyna Werbińska i Kacper Panasiuk oraz ich opiekun pani Barbara Konkol. Są to osoby niezwykle uzdolnione muzycznie, które bardzo często uświetniają wszystkie szkolne i środowiskowe imprezy oraz uroczystości, a także biorą udział w wielu konkursach muzycznych.

Impreza rozpoczęła się o godz. 12.00 zasadzeniem „Dębu Niepodległości”. Następnie głos zabrał historyk, znawca dziejów regionu Pan dr Szczepan Kalinowski, który zaprezentował  postać Józefa Piłsudskiego jako honorowego obywatela Miasta i Powiatu Biała Podlaska. Dla nas najważniejszą była ostatnia część uroczystości, a mianowicie Konkurs Pieśni Patriotycznej. Nasi uczniowie zaprezentowali następujące utwory.

Weronika Treska „Cisza, modlitwa katyńska”, Martyna Werbińska „Taki kraj”, a Kacper Panasiuk „ Mury”. Wszyscy troje  wspaniale zaśpiewali, ale tylko utwór i wykonanie Weroniki Treski zdobyło wyróżnienie. Jak zwykle uczestnicy konkursu pokazali swój wysoki poziom artystyczny i trudno było wybrać, laureatów. Zawsze ta część konkursu jest emocjonująca, tym bardziej szczerze im gratulujemy i jesteśmy z nich dumni, że tak pięknie reprezentują naszą szkołę na zewnątrz.

Przed nami kolejne wyzwania i konkursy,  w których na pewno weźmiemy udział. Bardzo też chcieliśmy podziękować Panu Mirkowi i Panu Januszowi pracownikom naszej szkoły, którzy zorganizowali nam pojazdy na tę uroczystość. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.