Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół CARITAS

Tegoroczne spotkanie SKC odbyło się dnia 29 maja w Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Zgromadziło 973 młodych ludzi z 41 SKC, którzy na co dzień z pasją niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Z naszej szkoły uczestniczyło 18-stu wolontariuszy wraz z opiekunką Małgorzatą Skrzypczak.

Po zarejestrowaniu grupy odbył się pokaz talentów, w którym reprezentowała nas Weronika Treska (zachwyciła wszystkich swoim mocnym głosem). Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta o godzinie 12:00, podczas której homilię wygłosił ks. bp. Piotr Sawczuk. Po pysznym obiadku odbyła się gra terenowa pod hasłem "200 lat diecezji, 100 lat niepodległości". Wolontariusze naszego koła zdobyli 319 punktów i zajęli II miejsce, w nagrodę otrzymując plecaki i książki. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego, obejrzeliśmy spektakl pt. "Chrystus połamany" przygotowany przez SKC 31 z Żelechowa. Błogosławieństwa na drogę powrotną udzielił nam biskup ordynariusz Kazimierz Gurda. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.