SZEŚCIOLATKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ MATKI

Uczyła pierwszych kroków,
Pierwszych słów nas uczyła.
Każdą łzę nam otarła
Mamusia nasza miła.

25 maja 2018 roku przedszkolaki wraz z wychowawczynią panią Barbarą Konkol zaprosiły swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki.

Rok ma 366 dni – ale jest taki jeden dzień w kalendarzu, w którym chcemy powiedzieć naszym mamom, że je bardzo, ale to bardzo kochamy. Chcemy im powiedzieć, że pamiętamy o tym przez cały rok, mimo, że może nasze zachowanie nie zawsze zasługuje na ich zadowolenie, ale bardzo prosimy, aby zapomniały o tych naszych wszystkich wybrykach i psotach i posłuchały, co dla Nich dzisiaj przygotowaliśmy.

W odświętnie przygotowanych salach czekały na nasze mamy miłe niespodzianki. Pierwszą z nich była inscenizacja z udziałem wszystkich sześciolatków, wśród której były wiersze, piosenki i super świetnie wykonany przez dziewczynki taniec Toca Toca. Drugą niespodzianką były samodzielnie ozdobione obrazki gipsowe, które zrobiły ogromne wrażenie na mamach. Następnie dzieci zaprosiły swoje mamy do wspólnej zabawy. Mamy miały odgadnąć swój portret namalowany przez dziecko, rozpoznać swoje dziecko z zasłoniętymi oczami po odpowiednich częściach ciała. Był też zabawny quiz z pytaniami dla mam i takimi samymi dla dzieci. Niektóre z sześciolatków znakomicie znają upodobania swoich mam! Na zakończenie Maja Matusiewicz zaprosiła w imieniu wszystkich przedszkolaków i pani nasze mamy na słodki poczęstunek. Wspólnie z dziećmi skosztowaliśmy pysznych ciasteczek i galaretkowego tortu. Wszystko było taaakie pyszne!!!

Zaproszenie na naszą uroczystość przyjął również pan dyrektor Gustaw Jakimiuk, który uczestniczył w imprezie przedszkolnej, a następnie złożył mamo bardzo piękne życzenia. Otrzymał też słodki upominek.

Cała impreza przebiegła w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy bardzo się cieszyliśmy ze spotkania. Mamy nadzieję, że to zapoczątkuje kolejne popisy naszych milusińskich przed tak znakomitym gronem jakim są rodzice.

Bardzo dziękujemy tym, którzy pomogli nam przygotować tę wspaniałą uroczystość.