BAŁTÓW-podróż do prehistorii, czyli dzień w krainie dinozaurów

24 maja 2018 roku uczniowie z klasy 0 6 i I, wyruszyli wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Konkol, p. Justyną Firsiuk i p. Moniką Kiryluk w podróż do Bałtowa. Po spokojnej podróży dotarli do Jura Parku.

Pobyt w Bałtowie rozpoczęli od ścieżki dydaktycznej. Na trasie umieszczone były kolorowe tablice informacyjne dotyczące układu kontynentów czy rozwoju życia w morzach i na lądach przed milionami lat. Największą atrakcję stanowiły oczywiście rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów. Ścieżka kończyła się wejściem do Muzeum Jurajskiego. Następnie wszyscy udali się do schoolbusa. Podróż po Zwierzyńcu stanowiła doskonałą lekcję przyrody i geografii, na wyciągnięcie ręki były wspaniałe egzotyczne zwierzęta, które usiłowały wcisnąć głowy w okna pojazdu. Kolejnym punktem wycieczki była Polska w Miniaturze, gdzie dzieci oglądały najwspanialsze budowle z całej Polski, np. Zamek w Lublinie, Zamek Królewski w Warszawie, Zamek w Pieskowej Skale, Zamek Krzyżacki w Malborku i kilkanaście innych. Po pysznym obiedzie wszyscy udali się do Sabatówki- Wioski Czarownic na spotkanie z Czarownicą i jej pomocnikami, dzieci przechodziły przez szereg magicznych,  pełnych tajemnic miejsc. Kolejnym miejscem pełnym wrażeń było Prehistoryczne Oceanarium- „oko w oko” z morskimi bestiami. Wizyta w Prehistorycznym Oceanarium była prawdziwą gratką, ponieważ można było zobaczyć jak podwodne życie wyglądało miliony lat temu. Jednak najatrakcyjniejszym zdaniem uczniów miejscem było Kino Emocji-Cinema 5D. Oprócz trójwymiarowego obrazu wszyscy doznawali także innych wrażeń zmysłowych, dźwiękowych, ruchowych  czy dotykowych. Co chwilę rozlegały się okrzyki zaskoczonych dzieci i pań też, zwłaszcza jak tryskała woda. Ostatnim punktem wycieczki były zakupy pamiątek i upominków oraz czas wolny w Parku Rozrywki pełnym zjeżdżalni, karuzel i wielu innych atrakcji. Na zakończenie pobytu w Bałtowie wszyscy jedli świetne lody. Obładowani toporkami, dinozaurami, dzidami i innym pamiątkami, zmęczeni, ale zadowoleni mali turyści wrócili wieczorem w objęcia stęsknionych rodziców.