Jestem bezpieczny – etap powiatowy

25 maja 2018 roku odbył się kolejny etap XVIIIturnieju wiedzy prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”. Zakwalifikowało się do niego 20 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych powiatu bialskiego.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Julita Bernadkiewicz  z klasy 4

Łukasz Czeczko  z klasy 5

Karolina Sawczuk   z klasy 6

Etap powiatowy składał się z trzech części:

Konkurencja 1

Drużyny sprawdzały swoją wiedzę w teście, odpowiadając na 20 pytań dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego i przepisów prawa dotyczących nieletnich. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sworach udzielili 17 poprawnych odpowiedzi.

Konkurencja 2

Drużyna odegrała  2minutową  scenkę, która była„Prezentacją szkoły i bezpiecznego hasła” Inscenizacja dotyczyła problematyki uzależnień i wskazywała zachowania alternatywne dla niebezpieczeństw grożących młodym ludziom.

Konkurencja 3

Polegała na wykonaniu projektu  graficznego przodu i tyłu koszulki. Projekt zawierał treści promujące konkurs i bezpieczne zachowania.

Suma punktów z tych trzech etapów dała zwycięzcę.  Drużyna ze Szkoły Podstawowej  w Sworach zdobyła 5 miejsce.Zdobywcy 5 lokaty otrzymali m.in. drukarki HP, programy antywirusowe i wiele innych nagród.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Renata Tarasiuk.