Integracyjna wycieczka

W poniedziałek 4 czerwca 2018 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego w Sworach odwiedziły wraz z p. Iwoną Chaniewicz i p. Dominiką Zub przedszkolaki w Styrzyńcu. Celem wizyty było poznanie szkoły i integracja przedszkolaków. Było to kolejne spotkanie zorganizowane dla podopiecznych.

W listopadzie odbyło się pierwsze spotkanie, gdzie dzieci odwiedziły szkołę w Sworach i  wspólnie świętowały Andrzejki .Przedszkolaki ze Styrzyńca z wielką radością przyjęły gości. Pani Malwina Filipiuk przygotowała szereg niespodzianek dla naszych pięciolatków. Dzień był pełen wrażeń. Na początku dzieci zapoznały się z wieloletnią historią szkoły, oraz jej patronką Janiną Porazińską, autorką baśni i wierszy dla najmłodszych czytelników. Miłym chwilom towarzyszyła wspólna zabawa w parku, gry i konkurencje sportowe. Później odbyło się ognisko, gdzie dzieci  mogły zjeść własnoręcznie upieczone kiełbaski, był czas na rozmowy i wspólne zabawy.  Przed opuszczeniem szkoły, dzieci miały chwilę na odpoczynek słuchając opowieści ,, Kozucha  Kłamczucha”, która bardzo im się spodobała. Dzieci, choć zmęczone ale pełne wrażeń wróciły do swoich przedszkoli, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi dziećmi oraz rodzicami. To był cudownie spędzony czas w bardzo miłym towarzystwie. Dziękujemy pani Malwinie Filipiuk za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania.