Wycieczka pięciolatków do Białej Podlaskiej

6 czerwca 2018 roku przedszkolne dzieci świętowały Międzynarodowy Dzień Dziecka w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej. Tego dnia w bialskim parku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Barwna” przygotowała wiele atrakcji w ramach akcji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

W Barwnym Ogródku Bibliotecznym na dzieci czekało szereg atrakcji: puszczanie dużych baniek, zabawy z klockami, zjeżdżalnia dla małych dzieci, zabawy ruchowe i animacje. Odbyło się także spotkanie ze znaną bialczanką - panią Barbarą Chwesiuk, która naszym milusińskim przeczytała wiersz Juliana Tuwima: "Pan Maluśkiewicz i wieloryb". Po przeczytaniu odbyła się krótka rozmowa na temat podróży marzeń. A potem zwiedzaliśmy Park Radziwiłłowski, który jest jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście. Dzieci najbardziej zainteresowały stare armaty, krzewowy labirynt, fontanna i zegar słoneczny przy Muzeum Południowego Podlasia. Pięciolatki miały okazję wysłuchać krótkiej historii na temat rodu Radziwiłłów i zwiedzić cały park. Podczas edukacyjnej lekcji w parku odbyły się urodziny Gabrysi. Potem każde dziecko otrzymało drobne prezenty z okazji Dnia Dziecka: bańki mydlane, żelki i zakładki do książek ufundowane przez Rodziców. Niestety, co dobre, wszystko się kończy i skończyła się nasza wyjątkowa wycieczka do parku.

Dzięki życzliwości Rodziców Weroniki mogliśmy wyjechać do Białej Podlaskiej i spędzić cudowny dzień w parku na łonie natury. Serdecznie dziękujemy p. Magdalenie i Tomaszowi Jaszczuk za pomoc, życzliwość i wsparcie naszego przedsięwzięcia.