Jubileusz 100-lecia szkoły

W dniu 16 czerwca 2018 roku odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 100- lecia szkoły. Z tej okazji przybyli do nas dostojni goście. Obecna była lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk, dyrektor delegatury kuratorium w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec,  Wójt Gminy Biała Podlaska- – Wiesław Panasiuk, z-ca wójta Adam Olesiejuk, sekretarz gminy – była dyrektor szkoły – Grażyna Majewska, radni powiatowi: Czesław Pikacz i Arkadiusz Maksymiuk, , ks. kan. Stanisław Chodźko-proboszcz parafii Swory w latach 2001-2012, ks. Jan Mroczek -obecny proboszcz, Andrzej Marciniuk z delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, Dariusz Chorąży-dyrektor GOK,  radni, sołtysi, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Gminę Biała Podlaska, poczty sztandarowe ze szkół Gminy Biała Podlaska oraz kompania reprezentacyjna 23 Batalionu Lekkiej Piechoty “Terytorialsów” z Roskoszy k. Białej Podlaskiej.

Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością byli dyrektorzy szkoły, emerytowani nauczyciele i pracownicy, byli też rodzice i absolwenci, okoliczni mieszkańcy oraz oczywiście obecne grono pedagogiczne i pracownicy na czele z dyrektorem Panem Gustawem Jakimiukiem, i oczywiście  nasi uczniowie.

Jubileusz 100-lecia szkoły rozpoczął się mszą św. w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sworach. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod budynek szkoły. Tu nastąpiła prezentacja szkolnej społeczności: dyrektorzy, nauczyciele, emerytowani pracownicy, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski a także (jako jedyne w gminie): 26  Drużyna Harcerska,  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Szkolne Koło Caritas oraz Klub Wiewiórka. Podniosłym momentem było odsłonięcie tablicy pamiątkowej z okazji Jubileuszu. Następnie rozpoczęła się część oficjalna i uroczysta akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Jubileusz urozmaiciły występy zaproszonych gości: zaprezentował się zespół ludowy „Chodźta do nos”, rozśmieszali nas byli absolwenci naszej szkoły-kabaret” Nieśmiesznie śmieszni”, odbył się także pokaz karate uczniów z Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim.

W tym dniu warto było odwiedzić Jubilatkę, przygotowane zostały tematyczne wystawy poświęcone historii szkoły, ale i czasom obecnym. Na placu szkolnym zorganizowano atrakcje rozrywkowe i kulinarne.