Wycieczka do Bałtowa

W zeszłym roku szkolnym pani Iwona Chaniewicz zgłosiła grupy przedszkolne do plebiscytu organizowanego przez Kurier Lubelski na najlepszą grupę przedszkolną. Dzięki wsparciu ze strony rodziców naszych podopiecznych dzieci z oddziału 3,4 latków zdobyły pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy kubeczki z pamiątkowym zdjęciem, chustę animacyjną oraz plansze edukacyjne. Najlepszą nagrodą były jednak bilety do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

13 września zorganizowaliśmy wycieczkę, na którą każdy przedszkolak pojechał ze swoim rodzicem. Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani i zmęczeni, okazało się, że było warto. Tuż po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy park dinozaurów. Wszystkich wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, który opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły, z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Odbyliśmy również  przejażdżkę amerykańskim autobusem pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.:strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków). Kolejnym ciekawym punktem było zwiedzanie „Polski w miniaturze”, gdzie mogliśmy oglądać zamki i pałace z całego kraju. Ostatnim elementem wycieczki była „Sabatówka”, tam spotkaliśmy się z wiedźmą.

Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni. Mamy jednak nadzieję, że dla dzieci była to niezapomniana przygoda.