WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZAKOŃCZONE!

W dniu 6 września 2018 roku odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Udział w głosowaniu wzięli wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas od 4 do 8. Po podliczeniu wyników okazało się, że pani Renata Tarasiuk  będzie piastowała tę zaszczytną funkcję. Z uwagi na to, iż jest to funkcja wymagająca dużo pracy, zaangażowania, kreatywności zaprosiła do współpracy panią Barbarę Konkol i panią Anetę Maksimiuk.

PRZEBIEG WYBORÓW Podczas kampanii wyborczej nastąpiło ożywienie życia szkolnego. W czasie przerw trwały dyskusje na temat kandydatek, których wizerunki wraz z hasłami wyborczymi zdobiły gazetkę Samorządu Uczniowskiego.A wybór naprawdę nie był łatwy. Kogo wybrać, komu zaufać, która z nich powinna pełnić zaszczytną funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego? Wreszcie nadszedł dzień, w którym sfinalizowano akcję wyborczą. 5 października każdy już bez żadnych rozterek i dylematów przystąpił do głosowania. To był naprawdę szczególny dzień w szkole, nasze przedsięwzięcie w niczym nie odbiegało od wyborów radnych do samorządów lokalnych, czy prezydenckich. Przy elegancko nakrytym stoliku, dekoracji odzwierciedlającej poważny charakter wyborów siedziała odświętnie ubrana komisja wyborcza w składzie: Michalina Łochina, Monika Chalimoniuk– obie z klasy VI. Uczennice czuwały nad prawidłowym przebiegiem akcji wyborczej. Na stolikach przed każdym członkiem listy wyborcze odpowiednich klas oraz oczywiście karty wyborcze. W centralnym punkcie lokalu wyborczego postawiono urnę, do której wyborcy wrzucali swoje karty. Wybory przebiegły sprawnie. 157 wyborców tajnie oddało swoje głosy. Komisja skrutacyjna(Kamila Chalimoniuk, Emilia Olszewska, Justyna Ryszkowska, Lena Sergiej, Sandra Szupiluk i Aleksandra Tymoszuk) policzyła głosy. Okazało się, że oddano 154 głosy ważne i 3 głosy nieważne.O godzinie 12.00 zostały ogłoszone wyniki:

Przewodnicząca SU - Oliwia Kwiatkowska

Zastępca przewodniczącej SU – Aleksandra Struk

Skarbnik – Martyna Janczuk

Członek zarządu-Maja Dmitrowicz

Członek zarządu-Martyna Werbińska

W Samorządzie Uczniowskim działają dwie sekcje (uczniowie zadeklarowali swoją chęć pracy w ramach tych sekcji):

Porządkowa - przewodniczący Karol Głowacki

Członkowie: Michał Filipiuk

Damian Jóźwiak

Piotr Chwetczuk

Kamil Szyc

Dekoracyjna - przewodnicząca Julia Wawryniuk

Członkowie: Karolina Treska

Monika Chalimoniuk

Aleksandra Walczuk

Michalina Łochina

Nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego w najbliższych dniach opracuje swój plan działania na bieżący rok szkolny i pod opieką opiekunek skupi się na jego realizacji. Gratulujemy sukcesu nowym władzom uczniowskim, odwagi i społecznej postawy członkom sekcji, życzymy powodzenia i wielu osiągnięć w realizacji zamierzonych celów. Nie zapominajmy jednak, że Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie naszej szkoły, zatem zapraszamy do współpracy w naszych przedsięwzięciach. Liczymy na aktywność, pomysły i zaangażowanie wszystkich kolegów i koleżanek.