Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada 2018 roku w Punkcie Przedszkolnym po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji w dwóch grupach przedszkolnych przeprowadzono ciekawe zajęcia na temat: „Co to jest tolerancja?”. Głównym celem było uświadomienie dzieciom, że tak naprawdę każdy z nas jest inny i należy to szanować.

W 3-4 latkach pani Anna Bolesta spróbowała wytłumaczyć maluszkom, co oznacza słowo: „tolerancja” czytając na zajęciach bajkę H.Ch. Andresena: „Brzydkie Kaczątko”. Dzięki bajce dzieci zrozumiały, że każdy z nas jest inny i należy to szanować. Wspólnie z dziećmi odegrała mini scenki, a następnie wykonały one pracę plastyczną: „Brzydkie Kaczątko”. Natomiast w 5 latkach wychowawczyni pani Iwona Chaniewicz przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną: „Pajączek”, która przyczyniła się do dyskusji na temat: Czy można się z kogoś wyśmiewać z powodu innego wyglądu? Dzieci próbowały na swój sposób definiować słowo: „tolerancja”. Nie było łatwo, ale się udało i teraz wiedzą, że tolerancja jest ważna na co dzień i nie wolno nikogo krzywdzić  słowem ani czynem z powodu innego wyglądu. Pięciolatki wykonały również plakat promujący Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Przedszkolaki po tak wspaniałym dniu na pewno zapamiętają, że każdy człowiek jest inny i wyjątkowy i niezależnie od pochodzenia, kultury i wyglądu zasługuje na szacunek, akceptację i życzliwość.