WYJĄTKOWE SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

29 listopada 2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z wyjątkową osobą. Mieliśmy zaszczyt gościć pana Dariusza Gromadzkiego, tatę Sylwii z grupy 5 latków, który z zawodu jest marynarzem. W trakcie rozmowy z Panem Dariuszem przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca marynarza. Nasz gość opowiadał o swojej pasji i specyfice wykonywanego zawodu. Mówił także o zagrożeniach czyhających na morzach i oceanach. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek z życia marynarza, z zainteresowaniem oglądały wyświetlane zdjęcia ukazujące piękno nadbrzeża morskiego: florę i faunę. Przedszkolaki miały okazję wzbogacić słownictwo o nowe określenia dotyczące morza i pracy marynarzy, zapoznały się z różnymi środkami lokomocji morskiej.

Tego dnia mogliśmy wszyscy usłyszeć wiele morskich opowieści, z zaciekawieniem słuchaliśmy niezwykłych przygód dzielnych marynarzy. Było to niezwykłe spotkanie, bowiem niecodziennie można posłuchać tak ciekawych opowieści. Dziękujemy panu Dariuszowi za niezwykłe spotkanie, które dostarczyło przedszkolakom mnóstwa wrażeń i pozytywnych emocji.