Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

WYJĄTKOWE SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

29 listopada 2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z wyjątkową osobą. Mieliśmy zaszczyt gościć pana Dariusza Gromadzkiego, tatę Sylwii z grupy 5 latków, który z zawodu jest marynarzem. W trakcie rozmowy z Panem Dariuszem przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca marynarza. Nasz gość opowiadał o swojej pasji i specyfice wykonywanego zawodu. Mówił także o zagrożeniach czyhających na morzach i oceanach. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek z życia marynarza, z zainteresowaniem oglądały wyświetlane zdjęcia ukazujące piękno nadbrzeża morskiego: florę i faunę. Przedszkolaki miały okazję wzbogacić słownictwo o nowe określenia dotyczące morza i pracy marynarzy, zapoznały się z różnymi środkami lokomocji morskiej.

 

Tego dnia mogliśmy wszyscy usłyszeć wiele morskich opowieści, z zaciekawieniem słuchaliśmy niezwykłych przygód dzielnych marynarzy. Było to niezwykłe spotkanie, bowiem niecodziennie można posłuchać tak ciekawych opowieści. Dziękujemy panu Dariuszowi za niezwykłe spotkanie, które dostarczyło przedszkolakom mnóstwa wrażeń i pozytywnych emocji.

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii