Mikołajki mogą być jak z bajki

6 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w „bajkowy świat”. Nasze przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo – po prostu „mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja.

Kiedy w przedszkolu było słychać dzwoneczki i donośne: „Ho, ho, ho”, to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie dzieci ujrzały Mikołaja z workiem pełnym prezentów. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkich przybyłych na spotkanie. Pomocnikiem Mikołaja była pani wicedyrektor Iwona Gałamaga, która w tym wyjątkowym dniu miała ważne zadanie do wykonania. Dbała, by Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi i pomocnikowi Mikołaja piosenkami. Dzieci z chęcią pozowały do zdjęć z Mikołajem. Odbyła się sesja zdjęciowa z naszymi wyjątkowymi gośćmi, a na koniec dzieci prosiły Mikołaja, by przyjechał do przedszkola za rok.

Potem nasze przedszkolaki udały się na mikołajkowy wyjazd do Białej Podlaskiej. Maluszki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Muzeum Południowego Podlasia i w zajęciach bibliotecznych w Barwnej. Natomiast nasze 5 i 6 latki wraz z panią Iwoną Chaniewicz, panią Joanną Grochowską i panią Dominiką Zub udały się na mikołajkowe zajęcia do Barwnej, a potem uczestniczyły w świątecznych zajęciach w Multicentrum. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się, dlaczego biblioteka nazywa się Barwna, a potem uczestniczyły aktywnie w zabawach mikołajkowo-świątecznych. W Multicentrum było bardzo ciekawie, każdy z chęcią rozwiązywał zagadki słowne, obrazkowe i spostrzegawcze na tablicy interaktywnej. Dzieci miały okazję wykonać bombki, stworzyć list do Mikołaja, a także uczestniczyć aktywne w świątecznym quizie przy użyciu aplikacji Kahoot na tabletach. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia w świątecznej ramce.

Pełni wrażeń i z dobrymi humorami wróciliśmy wszyscy do przedszkola. Ten dzień każdy zapamięta na dłuuuuugo.

Mikołajki w przedszkolu - https://photos.app.goo.gl/j9Q6q3SZ68vfnLRr6

Wyjazd Mikołajkowy przedszkolaków do Białej Podlaskiej - https://photos.app.goo.gl/QFeJ7Qfub8WCYxGP7