Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

Mikołajki mogą być jak z bajki

6 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w „bajkowy świat”. Nasze przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo – po prostu „mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja.

 

Kiedy w przedszkolu było słychać dzwoneczki i donośne: „Ho, ho, ho”, to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie dzieci ujrzały Mikołaja z workiem pełnym prezentów. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkich przybyłych na spotkanie. Pomocnikiem Mikołaja była pani wicedyrektor Iwona Gałamaga, która w tym wyjątkowym dniu miała ważne zadanie do wykonania. Dbała, by Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi i pomocnikowi Mikołaja piosenkami. Dzieci z chęcią pozowały do zdjęć z Mikołajem. Odbyła się sesja zdjęciowa z naszymi wyjątkowymi gośćmi, a na koniec dzieci prosiły Mikołaja, by przyjechał do przedszkola za rok.

Potem nasze przedszkolaki udały się na mikołajkowy wyjazd do Białej Podlaskiej. Maluszki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Muzeum Południowego Podlasia i w zajęciach bibliotecznych w Barwnej. Natomiast nasze 5 i 6 latki wraz z panią Iwoną Chaniewicz, panią Joanną Grochowską i panią Dominiką Zub udały się na mikołajkowe zajęcia do Barwnej, a potem uczestniczyły w świątecznych zajęciach w Multicentrum. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się, dlaczego biblioteka nazywa się Barwna, a potem uczestniczyły aktywnie w zabawach mikołajkowo-świątecznych. W Multicentrum było bardzo ciekawie, każdy z chęcią rozwiązywał zagadki słowne, obrazkowe i spostrzegawcze na tablicy interaktywnej. Dzieci miały okazję wykonać bombki, stworzyć list do Mikołaja, a także uczestniczyć aktywne w świątecznym quizie przy użyciu aplikacji Kahoot na tabletach. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia w świątecznej ramce.

Pełni wrażeń i z dobrymi humorami wróciliśmy wszyscy do przedszkola. Ten dzień każdy zapamięta na dłuuuuugo.

Mikołajki w przedszkolu - https://photos.app.goo.gl/j9Q6q3SZ68vfnLRr6

Wyjazd Mikołajkowy przedszkolaków do Białej Podlaskiej - https://photos.app.goo.gl/QFeJ7Qfub8WCYxGP7

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii