Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

ANIOŁOWIE Z NIEBA WIODĄ, GDZIE POTRZEBA

Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się Jasełka. Przedstawienie przygotowała p. katechetka Małgorzata Skrzypczak, głównie z uczniami z kl. IV b, a piękną scenografię pomogła wykonać p. Anna Bolesta.Na wstępie uczeń kl. VIII Kacper Panasiuk recytując wiersz na tle kolędy „Cicha noc” oraz Weronika Treska śpiewając „Mario, czy ty wiesz?” wprowadzili w świąteczny nastrój całą społeczność szkolną i przybyłych gości.

 

 

Młodzi aktorzy pokazali jak współczesny człowiek zaślepiony bogactwem, grami komputerowymi, chęcią zemsty, czy po prostu sobą, nie widzi tego, co w życiu stanowi najważniejszą wartość. Bohaterowie przedstawienia w noc Bożego Narodzenia spotykają swojego Anioła, który prowadzi do Dzieciątka Jezus. Przy szopce dowiadują się, że to Ono jest Drogą, Prawdą, Życiem oraz największym skarbem.Zaś ewangeliczne błogosławieństwa wygłoszone przez anioły były dla wszystkich wskazówką, jak żyć, by nie zatracić człowieczeństwa. Każdą scenę poprzedzał występ solistów lub chóru „aniołów” przygotowanych przez p. Barbarę Konkol. Wykonywali oni tradycyjne, a także współczesne kolędym.in. „Maleńka Miłość”, „Aniołek maleńki jak wróbelek”, „A kto wie, czy za rogiem”, „Kolęda dla nieobecnych”. Oprócz pięknego śpiewu mogliśmy usłyszeć utwory zagrane na skrzypcach (przez Wiktorię Szupiluk z kl VII „Anioł pasterzom mówił”) czy flecie (przez Karolinę Sawczuk kl.VII „Mizerna cicha”).

Jasełka zakończył występ uczennic: Emilii Olszewskiej kl.IVa oraz Oliwii Barańczuk z kl.IVb, które przy dźwiękach kolędy ‘Bóg się rodzi” złożyły życzenia w formie wiersza.

Gromkie brawa oraz łzy wzruszenia w oczach publiczności były najlepszą recenzją i nagrodą dla występujących.

LINK DO ZDJĘĆ

https://photos.app.goo.gl/kT1wWUkgo1kqeE7C8

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii