ANIOŁOWIE Z NIEBA WIODĄ, GDZIE POTRZEBA

Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się Jasełka. Przedstawienie przygotowała p. katechetka Małgorzata Skrzypczak, głównie z uczniami z kl. IV b, a piękną scenografię pomogła wykonać p. Anna Bolesta.Na wstępie uczeń kl. VIII Kacper Panasiuk recytując wiersz na tle kolędy „Cicha noc” oraz Weronika Treska śpiewając „Mario, czy ty wiesz?” wprowadzili w świąteczny nastrój całą społeczność szkolną i przybyłych gości.

Młodzi aktorzy pokazali jak współczesny człowiek zaślepiony bogactwem, grami komputerowymi, chęcią zemsty, czy po prostu sobą, nie widzi tego, co w życiu stanowi najważniejszą wartość. Bohaterowie przedstawienia w noc Bożego Narodzenia spotykają swojego Anioła, który prowadzi do Dzieciątka Jezus. Przy szopce dowiadują się, że to Ono jest Drogą, Prawdą, Życiem oraz największym skarbem.Zaś ewangeliczne błogosławieństwa wygłoszone przez anioły były dla wszystkich wskazówką, jak żyć, by nie zatracić człowieczeństwa. Każdą scenę poprzedzał występ solistów lub chóru „aniołów” przygotowanych przez p. Barbarę Konkol. Wykonywali oni tradycyjne, a także współczesne kolędym.in. „Maleńka Miłość”, „Aniołek maleńki jak wróbelek”, „A kto wie, czy za rogiem”, „Kolęda dla nieobecnych”. Oprócz pięknego śpiewu mogliśmy usłyszeć utwory zagrane na skrzypcach (przez Wiktorię Szupiluk z kl VII „Anioł pasterzom mówił”) czy flecie (przez Karolinę Sawczuk kl.VII „Mizerna cicha”).

Jasełka zakończył występ uczennic: Emilii Olszewskiej kl.IVa oraz Oliwii Barańczuk z kl.IVb, które przy dźwiękach kolędy ‘Bóg się rodzi” złożyły życzenia w formie wiersza.

Gromkie brawa oraz łzy wzruszenia w oczach publiczności były najlepszą recenzją i nagrodą dla występujących.

LINK DO ZDJĘĆ