Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

WIZYTA KL. I W FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SWORACH

W czwartek 17 stycznia 2019 roku klasa pierwsza wspólnie z wychowawczynią panią Barbarą Konkol wybrała się na spotkanie  do Filii Gminnej Biblioteki  Publicznej w Sworach. Na zajęcia zaprosiła nas pani Katarzyna Chwedczuk, która przygotowała nam temat związany z Dniem Babci i Dziadka.  Większość dzieci miała okazję zobaczyć po raz pierwszy odnowioną bibliotekę, która swoim nowoczesnym wyglądam zachęca do odwiedzania jej i korzystania ze zbiorów książek, czy innych ciekawych propozycji. 

 

Na początku dzieci znalazły sobie wygodne miejsca i wysłuchały czytanego przez panią Kasię opowiadania o babci i wnukach oraz o tym, za co kochamy naszych dziadków. Następnie dzieci odpowiadały na zadawane przez panią pytania. Potem każde dziecko otrzymało portrecik babci i dziadka i miało za zadanie pokolorować je i ozdobić według własnego pomysłu.  Każda ukończona praca została zawieszona na tablicy, gdzie będą mogli podziwiać je wszyscy, którzy zawitają do biblioteki. Ciekawą atrakcją dla dzieci okazała się ściana, po której dzieci mogły pisać i rysować. Na niej właśnie narysowały i napisały niespodziankę dla pani Kasi.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i zachęcające do powrotu. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Na koniec pani Kasia zaprosiła dzieci na „Czytanie na dywanie” oraz na wspólne czytanie z babcią i dziadkiem, które ma być wspólnym świętem z okazji Dnia Babci i Dziadka i ich wnuków. Oczywiście zrobiliśmy sobie również  pamiątkowe zdjęcia i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

Wizyta w bibliotece publicznej podobała się wszystkim i zachęciła nas do jej częstszego odwiedzania.

Link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/CjrxdRWqVzc4AkHu5

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii