WIZYTA KL. I W FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SWORACH

W czwartek 17 stycznia 2019 roku klasa pierwsza wspólnie z wychowawczynią panią Barbarą Konkol wybrała się na spotkanie  do Filii Gminnej Biblioteki  Publicznej w Sworach. Na zajęcia zaprosiła nas pani Katarzyna Chwedczuk, która przygotowała nam temat związany z Dniem Babci i Dziadka.  Większość dzieci miała okazję zobaczyć po raz pierwszy odnowioną bibliotekę, która swoim nowoczesnym wyglądam zachęca do odwiedzania jej i korzystania ze zbiorów książek, czy innych ciekawych propozycji.

Na początku dzieci znalazły sobie wygodne miejsca i wysłuchały czytanego przez panią Kasię opowiadania o babci i wnukach oraz o tym, za co kochamy naszych dziadków. Następnie dzieci odpowiadały na zadawane przez panią pytania. Potem każde dziecko otrzymało portrecik babci i dziadka i miało za zadanie pokolorować je i ozdobić według własnego pomysłu.  Każda ukończona praca została zawieszona na tablicy, gdzie będą mogli podziwiać je wszyscy, którzy zawitają do biblioteki. Ciekawą atrakcją dla dzieci okazała się ściana, po której dzieci mogły pisać i rysować. Na niej właśnie narysowały i napisały niespodziankę dla pani Kasi.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i zachęcające do powrotu. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Na koniec pani Kasia zaprosiła dzieci na „Czytanie na dywanie” oraz na wspólne czytanie z babcią i dziadkiem, które ma być wspólnym świętem z okazji Dnia Babci i Dziadka i ich wnuków. Oczywiście zrobiliśmy sobie również  pamiątkowe zdjęcia i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

Wizyta w bibliotece publicznej podobała się wszystkim i zachęciła nas do jej częstszego odwiedzania.

Link do zdjęć: