Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

MISTRZ LICZENIA – konkurs matematyczny

Szkoła Podstawowa w Sworach jest organizatorem 2 edycji turnieju wiedzy i umiejętności matematycznych „MISTRZ LICZENIA”. Organizatorami konkursu są panie Renata Tarasiuk i Barbara Konkol, przy wsparciu dyrektora szkoły pana Gustawa Jakimiuka. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Biała Podlaska pan Wiesław Panasiuk. Konkurs ma zasięg gminny i biorą w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół w Sworach, Styrzyńcu, Sitniku, Sławacinku Starym, Ciciborze Dużym, Ortelu Książęcym Drugim, Grabanowie, Woskrzenicach Dużych i Hrudzie.

 

Główne założenia  konkursu to: umożliwienie uczniom klasy  II i III wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych. Konkurs ma także na celu promowanie młodych talentów matematycznych oraz wyłonienie zwycięzcy a także umożliwienie uczniom konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników i danie im możliwości odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym. A wszystko po to, aby stworzyć uczniom warunki do pożytecznego i efektywnego wykorzystywania czasu wolnego z dala od nałogów.

Organizacja konkursu podzielona jest na cztery etapy. W dniu 10 grudnia 2018 roku odbył pierwszy etap konkursu „Mistrz liczenia”. Do I etapu mogli przystąpić wszyscy chętni uczniowie klasy 2 i 3, miejscem konkursu była macierzysta szkoła uczestników. Pierwszy etap miał charakter eliminacyjny, w klasyfikacji ogólnej – bezpunktowy.

25 stycznia 2019 roku odbył się II etap, do którego przystąpiło 44 uczestników. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Dzieci „bawiły się matematyką” rozwiązując zadania oparte na motywach i postaciach bajkowych.

Etapy III i IV odbędą się w Szkole Podstawowej w Sworach. Uczniowie klas 2 i 3 piszą test konkursowy w dwóch różnych kategoriach.

Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy matematycznej.

 

Projekt jest współfinansowany przez Fundację mBanku.

 

Organizatorzy konkursu: Barbara Konkol i Renata Tarasiuk

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii