MISTRZ LICZENIA – konkurs matematyczny

Szkoła Podstawowa w Sworach jest organizatorem 2 edycji turnieju wiedzy i umiejętności matematycznych „MISTRZ LICZENIA”. Organizatorami konkursu są panie Renata Tarasiuk i Barbara Konkol, przy wsparciu dyrektora szkoły pana Gustawa Jakimiuka. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Biała Podlaska pan Wiesław Panasiuk. Konkurs ma zasięg gminny i biorą w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół w Sworach, Styrzyńcu, Sitniku, Sławacinku Starym, Ciciborze Dużym, Ortelu Książęcym Drugim, Grabanowie, Woskrzenicach Dużych i Hrudzie.

Główne założenia  konkursu to: umożliwienie uczniom klasy  II i III wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych. Konkurs ma także na celu promowanie młodych talentów matematycznych oraz wyłonienie zwycięzcy a także umożliwienie uczniom konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników i danie im możliwości odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym. A wszystko po to, aby stworzyć uczniom warunki do pożytecznego i efektywnego wykorzystywania czasu wolnego z dala od nałogów.

Organizacja konkursu podzielona jest na cztery etapy. W dniu 10 grudnia 2018 roku odbył pierwszy etap konkursu „Mistrz liczenia”. Do I etapu mogli przystąpić wszyscy chętni uczniowie klasy 2 i 3, miejscem konkursu była macierzysta szkoła uczestników. Pierwszy etap miał charakter eliminacyjny, w klasyfikacji ogólnej – bezpunktowy.

25 stycznia 2019 roku odbył się II etap, do którego przystąpiło 44 uczestników. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Dzieci „bawiły się matematyką” rozwiązując zadania oparte na motywach i postaciach bajkowych.

Etapy III i IV odbędą się w Szkole Podstawowej w Sworach. Uczniowie klas 2 i 3 piszą test konkursowy w dwóch różnych kategoriach.

Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy matematycznej.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację mBanku.

Organizatorzy konkursu: Barbara Konkol i Renata Tarasiuk