Dzień Babci i Dzień Dziadka

„Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków,
jak i wnuków, aby być w pełni człowiekiem",
Margaret Mead

Dzień Babci i Dzień Dziadka to prawdziwe wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w przedszkolu i w szkole. Zarówno i dziadkowie i wnuczęta wyczekują z wielkim utęsknieniem uroczystego spotkania w przedszkolu. Tak się stało i w tym roku. 30 stycznia 2019 r. w przedszkolu w Sworach wnuczęta witały serdecznie wszystkie babcie i dziadków. Licznie przybyli dziadkowie zasiedli na przygotowanych dla nich krzesłach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Miłych gości przywitał pan Gustaw Jakimiuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sworach i życzył wszystkim dziadkom zdrowia, pomyślności i jak najmniej trosk dnia codziennego.

Po krótkim przemówieniu dziadkowie z wielkim zaciekawieniem oglądali występy najmłodszych. Na twarzach dzieci widać było skupienie, ogromną radość i chęć pokazania siebie. Przedszkolniaktorzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli tak pięknie, że nie jednej babci i dziadkowi łezka w oku się zakręciła. 3 -4 latki w roli bałwanków tańczyły zimową poleczkę, 6 – latki z sercami zaprezentowały taniec do przepięknej piosenki: „Serce pik pikpik”, a 5 – latki przedstawiły żywiołowy taniec piratów. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na koniec zaśpiewano wszystkim dziadkom: „Sto lat” i po części oficjalnej zaproszono zacnych gości na poczęstunek. W każdej grupie przedszkolnej rodzice przygotowali dziadkom słodką niespodziankę, a wychowawczynie zadbały o dobrą atmosferę. Dziadkowie dzieci 5 letnich wysłuchali wypowiedzi wnuków na temat: „Za co kocham babcię i dziadka?”. Niektóre wypowiedzi dzieci rozbawiły wszystkich zebranych. Wnuczęta wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane portrety i laurki. Dzieci 6 letnie przygotowały pytania dla dziadków. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, jaką zabawką bawiła się babcia najczęściej w dzieciństwie i jaką bajkę dziadek lubił najbardziej. Dziadkowie otrzymali przepiękne laurki i słodki kwiatowy upominek. Natomiast w 3- 4 latkach było gwarno i wesoło, bo dziadkowie nie mogli się nadziwić, że najmłodsi tak przepięknie się prezentowali, a upominki od maluszków sprawiły wszystkim ogromną radość.

Wszystkim przybyłym dziadkom dziękowały za przybycie panie odpowiedzialne za przygotowanie wspaniałej uroczystości: pani Joanna Grochowska, pani Iwona Chaniewicz, pani Dominika Zub, pani Ewa Rypina, pani Magdalena Jaszczuk i pani Anna Bolesta.

Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie długo w pamięci zarówno dzieci i dziadków.

LINK DO  ZDJĘĆ