Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

Dzień Babci i Dzień Dziadka

„Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków,
jak i wnuków, aby być w pełni człowiekiem",
Margaret Mead

Dzień Babci i Dzień Dziadka to prawdziwe wielkie wydarzenie rozpoczynające każdy kalendarzowy rok w przedszkolu i w szkole. Zarówno i dziadkowie i wnuczęta wyczekują z wielkim utęsknieniem uroczystego spotkania w przedszkolu. Tak się stało i w tym roku. 30 stycznia 2019 r. w przedszkolu w Sworach wnuczęta witały serdecznie wszystkie babcie i dziadków. Licznie przybyli dziadkowie zasiedli na przygotowanych dla nich krzesłach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Miłych gości przywitał pan Gustaw Jakimiuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sworach i życzył wszystkim dziadkom zdrowia, pomyślności i jak najmniej trosk dnia codziennego.

 Po krótkim przemówieniu dziadkowie z wielkim zaciekawieniem oglądali występy najmłodszych. Na twarzach dzieci widać było skupienie, ogromną radość i chęć pokazania siebie. Przedszkolniaktorzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli tak pięknie, że nie jednej babci i dziadkowi łezka w oku się zakręciła. 3 -4 latki w roli bałwanków tańczyły zimową poleczkę, 6 – latki z sercami zaprezentowały taniec do przepięknej piosenki: „Serce pik pikpik”, a 5 – latki przedstawiły żywiołowy taniec piratów. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na koniec zaśpiewano wszystkim dziadkom: „Sto lat” i po części oficjalnej zaproszono zacnych gości na poczęstunek. W każdej grupie przedszkolnej rodzice przygotowali dziadkom słodką niespodziankę, a wychowawczynie zadbały o dobrą atmosferę. Dziadkowie dzieci 5 letnich wysłuchali wypowiedzi wnuków na temat: „Za co kocham babcię i dziadka?”. Niektóre wypowiedzi dzieci rozbawiły wszystkich zebranych. Wnuczęta wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane portrety i laurki. Dzieci 6 letnie przygotowały pytania dla dziadków. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, jaką zabawką bawiła się babcia najczęściej w dzieciństwie i jaką bajkę dziadek lubił najbardziej. Dziadkowie otrzymali przepiękne laurki i słodki kwiatowy upominek. Natomiast w 3- 4 latkach było gwarno i wesoło, bo dziadkowie nie mogli się nadziwić, że najmłodsi tak przepięknie się prezentowali, a upominki od maluszków sprawiły wszystkim ogromną radość.

Wszystkim przybyłym dziadkom dziękowały za przybycie panie odpowiedzialne za przygotowanie wspaniałej uroczystości: pani Joanna Grochowska, pani Iwona Chaniewicz, pani Dominika Zub, pani Ewa Rypina, pani Magdalena Jaszczuk i pani Anna Bolesta.

Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie długo w pamięci zarówno dzieci i dziadków.

LINK DO  ZDJĘĆ

https://photos.app.goo.gl/6L64YNU3NY67dP9w7

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii