KONKURS W KL. I „MISTRZ CZYTANIA”

5 lutego 2019 r. pani Barbara Konkol zorganizowała w klasie pierwszej konkurs pięknego czytania, który miał na celu wyłonienie „Mistrza Czytania”. Zadaniem konkursu było też zaprezentowanie przez uczniów nabytych umiejętności płynnego czytania z odpowiednią intonacją i dykcją, a także zachęcenie innych do zainteresowania książką. Należy zaznaczyć także, iż uczniowie tej klasy nie poznali jeszcze wszystkich liter alfabetu, a już prezentują bardzo wysoki poziom czytania bez ograniczeń literowych.

Do konkursu przystąpiło 10 chętnych uczniów z klasy pierwszej. Ich zadaniem było przeczytanie jednego z 5 przygotowanych tekstów. Każde dziecko losowało treść, którą następnie prezentowało przed publicznością  i komisją w skład, której wchodziła  pani Wicedyrektor Iwona Gałamaga  i pani pracującą w bibliotece Edyta Romaniuk. Dzieciom, które brały udział w konkursie towarzyszył miś, siedzący na stoliku konkursowym. Dodawał im odwagi i pewności siebie.

Wszyscy zaprezentowali się na medal, o czym poinformowała pani wicedyrektor i przedstawiła wyniki konkursu.

1 miejsce zajął Wojciech Sawczuk

2 miejsce – Marcin Olesiejuk

3 miejsce – Filip Dmitrowicz

Komisja przyznała też dwa wyróżnienia:

Zuzannie Melaniuk i Mai Matusiewicz

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Pani Barbara Konkol wychowawca tej klasy była bardzo dumna z poziomu jaki zaprezentowały dzieci, które są dopiero w klasie pierwszej, a już pokazują, że lubią czytać i nauka czytania nie sprawia im większych problemów.

Gratulujemy pierwszakom i zachęcamy innych do czytania książek, dzięki którym stajemy się lepsi i mądrzejsi.

LINK DO ZDJĘĆ