„MISTRZ LICZENIA” – konkurs dla uczniów klas II I III - 3 etap

W dniu 19 marca 2019 roku odbył się trzeci etap konkursu MISTRZ LICZENIA (2 edycja). Przyjechali do nas uczniowie klas 2 i 3 wraz ze swoimi opiekunami z terenu gminy Biała Podlaska. Podczas spotkania dyrektor szkoły pan Gustaw Jakimiuk  podsumował poprzedni etap konkursu i wręczył upominki uczniom, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów podczas 2 etapu.

W kategorii klas drugich najwięcej punktów czyli 21,5 zdobyli ex aequo:

• Milena Nowicka (Szkoła Podstawowa w Sitniku)
  • Kamil Jarzynka (Szkoła Podstawowa w Sitniku)
  • Paulina Piszcz (Szkoła Podstawowa w Hrudzie)

W kategorii klas trzecich najwięcej punktów zdobył Bartosz Iwaniuk (24,5 punktu) (Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym).

Tematem wiodącym  trzeciego etapu było zastosowanie matematyki w praktyce – obliczenia zegarowe, kalendarzowe, pieniężne, temperatury.

Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie  25 punków.

Przed nami IV etap (ostatni), który odbędzie się 10 maja 2019 roku. W tym etapie będą zadania nietypowe, stawiające uczniów w sytuacjach problemowych, rozwijające logiczne myślenie oraz ćwiczenia sprawdzające sprawność rachunkową. Pojawią się zadania, gdzie będzie zbyt dużo lub za mało danych.

Serdecznie zapraszamy –Renata Tarasiuk i Barbara Konkol