WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE EDUKACYJNO – PLASTYCZNYM " WODA NASZE BOGACTWO"

W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie edukacyjno – plastycznym ”Woda nasze bogactwo”, zorganizowanym przez Multicentrum w Białej Podlaskiej.Konkurs ten był związany z obchodami Światowego Dnia Wody. Uczestnicy konkursu to uczniowie w wieku 7 – 10 lat. Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do aktywności twórczej, rozbudzenie zainteresowania tematyką zrównoważonego gospodarowania wodą oraz włączenie się w obchody Światowego Dnia Wody.

Dwoje naszych uczniów: Michalina Hodun oraz Filip Dmitrowicz z klasy 1 otrzymało w tym konkursie wyróżnienia. Uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem wychowawcy pani Barbary Konkol.

W dniu 21 marca w Multicentrum odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska  pana Michała Litwiniuka i panią Aleksandrę Dakus z Bialskopodlaskiej Fundacji Ekologicznej.

Nasi uczniowie mieli również możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych z okazji Światowego Dnia Wody pod hasłem „Woda dla wszystkich”.

Współorganizatorem zajęć były Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD- KAN” Sp. z o.o.  oraz Bialskopodlaska Fundacja Ekologiczna.

W trakcie warsztatów przybliżona została tematyka zrównoważonego dostępu do wody.

Nasi uczniowie obejrzeli zaskakujące eksperymenty z wodą oraz wzięli udział w degustacji wody jurajskiej. Mieli również możliwość włączyć się w akcję poszukiwania ukrytych „skarbów” za pomocą wykrywaczy metali.

Naszym wspaniałym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!