W krainie wierszy Jana Brzechwy

W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Punkcie Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach odbył się po raz pierwszy konkurs recytatorski dla dzieci 5 letnich. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz autorstwa Jana Brzechwy, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami uzasadnionym strojem.

Aktorskie talenty z grupy „pięciolatków” zaskoczyły wszystkich zebranych gości i wzbudziły dumę i podziw komisji konkursowej. Wicedyrektor szkoły, pani Iwona Gałamaga podkreśliła, że poziom, jaki zaprezentowały przedszkolaki podczas konkursu był bardzo wysoki. Wspomniała również, że dzięki wszystkim wierszom mogła przenieść się w świat swojego dzieciństwa. Wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworu „Dwie Gaduły” I miejsce bezapelacyjnie zajęła Kornelia Sawczuk, i to ona reprezentowała punkt przedszkolny w wiosennym konkursie: „Mam Talent”, gdzie również zdobyła I miejsce w kategorii klas młodszych. Podczas podsumowania konkursu wicedyrektor szkoły, pani Iwona Gałamaga wręczyła wszystkim laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez rodziców. Po części konkursowej przyszła pora na wspólną zabawę wszystkich przedszkolaków przy muzycznych utworach z tekstami Jana Brzechwy. Był to to bardzo mile spędzony czas. Organizator konkursu – nauczyciel wychowania przedszkolnego pani Iwona Chaniewicz szczególne podziękowania kieruje do rodziców za włożoną pracę i zaangażowanie się w przygotowanie dzieci do konkursu, natomiast młodym talentom życzy dalszych sukcesów.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

I miejsce – Kornelia Sawczuk

II miejsce – Sylwia Gromadzka, Maciej Gromadzki, Aleksandra Chudzik

III miejsce – Stanisław Mikiciuk, Szymon Jóźwiak, Artur Michalczuk, Nikola Chwetczuk

Wyróżnienie – Malwina Krasucka, Anastazja Wojsiat, Kacper Wojsiat, Kornelia Chalimoniuk

LINK DO ZDJĘĆ: