Szkoła Podstawowa w Sworach

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

sl_1 sl_2 sl_3 sl_4

Spotkanie ze sztuką teatralną

30 kwietnia 2019 roku uczniowie z klas 0 6, I i II wybrali się wraz z wychowawczyniami do Białej Podlaskiej na spektakl przygotowany przez TEATR WSPÓŁCZESNY w KRAKOWIE pod tytułem „Polskie miasta w baśni i legendzie”.

 

Spektakl przybliżył dzieciom wiedzę na temat historii największych miast w Polsce. Scenografia odzwierciedlała legendarne miejsca, dzięki czemu dzieci łatwo mogły powiązać miasto z historycznym wydarzeniem. W czasie przedstawienia najmłodsi odwiedzili Warszawę, Kraków, Poznań, Kielce, Toruń, Kruszwicę, Gniezno, Gdańsk i poznały legendy związane z tymi miastami. Kompozycja przedstawienia jako podróż w czasie po wielu miejscach na mapie Polski bardzo się wszystkim podobała. Dodatkową atrakcję stanowiły wspaniałe efekty świetlne i dźwiękowe, a zwłaszcza dymy i lasery. Zwiedzanie miast przez legendy i baśnie polskie to niesamowita podróż w czasie, która jednocześnie uczyła i bawiła.

W tym samym dniu na swój spektakl teatralny  przygotowany również przez Teatr Współczesny w Krakowie wyjechali uczniowie klas czwartych. Obejrzeli sztukę „Charlie i fabryka czekolady”.  Podczas spektaklu, młodzi aktorzy zaprosili dzieci w niezwykłą podróż do krainy czekolady, podczas której  z wielkim wzruszeniem śledziliśmy historię wyjątkowej , kochającej się i szanującej rodziny.  Wszystkich  oczarowała bajkowa scenografia oraz stroje i rekwizyty, używane przez aktorów. Zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe, zostały nagrodzone gromkimi brawami. 

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

im. 1000-lecia Państwa Polskiego

w Sworach


ul. Szkolna 34

21-500

Biała Podlaska

tel./fax

83 343 35 29

 

 

NIP: 537-168-42-60

REGON: 001121310

e-mail: spswory@gmail.com

 

PROCEDURY - BEZPIECZNA SZKOŁA

WYKAZ INSTYTUCJI I ORGANIZACJI UDZIELAJĄCYCH POMOCY  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ,  WYCHOWAWCZEJ I POMOCY NA RZECZ OSÓB POKRZYWDZONYCH CZYNAMI KARALNYMI

 

 


     

 

 

Od dnia  1 października 2013 roku otwarto nowy oddział w punkcie przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sworach w ramach realizacji projektu „Nowe oddziały w  punktach przedszkolnych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

Gmina Biała Podlaska

Oświata w naszej gminie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Lublinie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

 

NASI DOBROCZYŃCY:

ADF  - p. Dariusz Furmaniuk

KSEMAR - pp. Aleksandra i Andrzej Hajbos

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

p. Mariusz Jadczuk

p. Marek Kaliszewski

p. Agnieszka Kasjaniuk

p. Robert Janczuk

p. Piotr Filipiuk

p. Agata Gryta

p. Wiesław Arseniuk

p. Dariusz Makarewicz

p. Bożena Sawczuk

p. Ryszard Olesiejuk

p. Grzegorz Gawda

p. Tomasz Melaniuk

Losowe zdjęcie z galerii