Spotkanie ze sztuką teatralną

30 kwietnia 2019 roku uczniowie z klas 0 6, I i II wybrali się wraz z wychowawczyniami do Białej Podlaskiej na spektakl przygotowany przez TEATR WSPÓŁCZESNY w KRAKOWIE pod tytułem „Polskie miasta w baśni i legendzie”.

Spektakl przybliżył dzieciom wiedzę na temat historii największych miast w Polsce. Scenografia odzwierciedlała legendarne miejsca, dzięki czemu dzieci łatwo mogły powiązać miasto z historycznym wydarzeniem. W czasie przedstawienia najmłodsi odwiedzili Warszawę, Kraków, Poznań, Kielce, Toruń, Kruszwicę, Gniezno, Gdańsk i poznały legendy związane z tymi miastami. Kompozycja przedstawienia jako podróż w czasie po wielu miejscach na mapie Polski bardzo się wszystkim podobała. Dodatkową atrakcję stanowiły wspaniałe efekty świetlne i dźwiękowe, a zwłaszcza dymy i lasery. Zwiedzanie miast przez legendy i baśnie polskie to niesamowita podróż w czasie, która jednocześnie uczyła i bawiła.

W tym samym dniu na swój spektakl teatralny  przygotowany również przez Teatr Współczesny w Krakowie wyjechali uczniowie klas czwartych. Obejrzeli sztukę „Charlie i fabryka czekolady”.  Podczas spektaklu, młodzi aktorzy zaprosili dzieci w niezwykłą podróż do krainy czekolady, podczas której  z wielkim wzruszeniem śledziliśmy historię wyjątkowej , kochającej się i szanującej rodziny.  Wszystkich  oczarowała bajkowa scenografia oraz stroje i rekwizyty, używane przez aktorów. Zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe, zostały nagrodzone gromkimi brawami.