KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

13 maja 2019 roku dwoje uczniów naszej szkoły- Weronika Treska i Kacper Panasiuk z kl. VIII reprezentowało szkołę na Konkursie Piosenki Angielskiej  English Song Contest”.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych.

Organizatorami festiwalu byli nauczyciele języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 6

w Białej Podlaskiej we współpracy z Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska.

Celem  konkursu była:

• popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci;
  • poszerzanie ich wiedzy i doświadczeń poprzez kontakt z nauką języka angielskiego oraz kulturą i obyczajowością krajów anglojęzycznych;
  • dostarczenie uczniom pozytywnego i konstruktywnego doświadczenia, które sprzyjać będzie ich dalszej nauce języka;
  • przygotowanie uczniów do wykorzystania języka angielskiego w sytuacjach życiowych i zachęcanie do samodzielnego poszerzania swoich wiadomości;
  • rozwijanie wszystkich sprawności językowych począwszy od słuchania i czytania poprzez mówienie i śpiewanie do pisania dzięki takiemu źródłu językowemu, jakim jest piosenka.

Nasi uczniowie wspaniale wykazali się znajomością języka angielskiego oraz pięknie zaśpiewali wybrane utwory Elvisa Presleya i Michała Szpaka. Kacper dodatkowo wykonał swój utwór z podkładem gitary, na której sam zagrał! Poziom jak zawsze był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej cieszymy się, że nasi uczniowie wzięli w nim udział. Na tym nie koniec, gdyż WERONIKA TRESKA otrzymała  WYRÓŻNIENIE za utwór pt. „Color Of Your Life” Michała Szpaka – GRATULACJE !!!

Uczniom życzymy dalszych sukcesów muzycznych i rozwijania swoich pasji instrumentalno - wokalnych.