MISTRZ LICZENIA” – konkurs dla uczniów klas II I III - 4 etap

W dniu 24 maja 2019 roku odbył się czwarty i ostatni  etap konkursu MISTRZ LICZENIA (2 edycja). Przyjechali do nas uczniowie klas 2 i 3 wraz ze swoimi opiekunami z terenu gminy Biała Podlaska. Po napisaniu testów dyrektor szkoły pan Gustaw Jakimiuk  podsumował poprzedni etap konkursu i wręczył upominki uczniom, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów podczas 3 etapu.

Uczniowie mogli zdobyć maksymalnie  25 punków.

W kategorii klas drugich najwięcej punktów  zdobył:

• Tymoteusz Rytel -24,5 pkt(Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu)

W kategorii klas trzecich najwięcej punktów zdobył

• Bartosz Iwaniuk -23 pkt(Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym).

Tematem wiodącym  czwartego etapu konkursu były „Łamigłówki mądrej główki” oraz „Matematyczny tor przeszkód”, czyli zadania nietypowe i logiczne. Uczniowie również sprawdzali swoją sprawność rachunkową w zakresie czterech działań matematycznych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych wyników, miłych wrażeń podczas kolejnych etapów w Szkole Podstawowej w Sworach. Mamy nadzieję, że matematyka od tej pory stanie się waszym ulubionym przedmiotem.

Laureaci MISTRZA LICZENIA zostaną zaproszeni wraz ze swoimi nauczycielami na uroczyste podsumowanie konkursu.

Dziękujemy bardzo –Renata Tarasiuk i Barbara Konkol