Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2019

W czwartek 21 marca 2019 roku uczniowie  z naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Startowali oni w trzech kategoriach: Maluch – Maciej Piotrowicz i Karol Szutko, Beniamin – Amelia Kokoszkiewicz i Paulina Jaskólska oraz Kadet – Karolina Sawczuk i Karol Głowacki. Chętni z całej Polski pisali konkurs w jednym czasie, aby każdy miał równe szansę i nikt nie poznał odpowiedzi przed przystąpieniem do konkursu. Niedawno otrzymaliśmy wyniki Kangura Matematycznego.

Zadania były trudne, uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, ale również pokazać, że potrafią logicznie myśleć. Test wymagał od nich skupienia, ale też kreatywności. W ramach nagrody za przystąpienie do Kangura uczniowie otrzymali układankę przestrzenną w postaci kuli-bryloczka, składającą się z kilku części. Rozłożyć było je łatwo, problem polegał na ponownym złożeniu kuli. Chociaż nasi uczestnicy poradzi sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.
Wszyscy bardzo się starali, ale konkurencja była duża. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał Karol Głowacki.

Brawo, serdecznie gratulujemy!

Gratulacje należą się również pozostałym uczestnikom, którzy nie bali się spróbować wziąć udziału w konkursie i podjęli się trudu nauki do niego.