„Zielona szkoła” klas czwartych

Dnia 3.06.2019r. klasa IV A i IV B wyjechała na „zieloną szkołę” do Leśnej Ryby w Starej Jedlance. Przebywaliśmy tam do 5 czerwca. Opiekunami były pani Barbara Panasiuk i pani Renata Tarasiuk. O godzinie 8:00 wyjechaliśmy sprzed szkoły i o 9:30 byliśmy na miejscu, a potem czekał nas dzień pełen super zabaw m.in. sztandary, bieg krecika, dżdżownice, siatkówka oraz wieczorem ognisko z kiełbaskami.

4 czerwca mieliśmy naukę z survivalu, szukaliśmy liści oraz patyków na budowę szałasu. Oprócz tego strzelaliśmy z łuku i wiatrówki, próbowaliśmy rozpalić ognisko z krzemienia, a wieczorem graliśmy w podchody. Naszym zadaniem było ułożenie trzech przysłów z 10 wyrazów, które były ponumerowane i schowane w różnych nietypowych miejscach. Ostatni dzień naszego pobytu przeznaczony był na sprawdzenie swoich umiejętności sprawnościowych w parku linowym, którego poziom łatwy i średni był przystosowany do naszego wieku. Zmęczeni, ale szczęśliwi mieliśmy od 14:00 do 18:00 czas wolny, który wykorzystaliśmy na kąpiele w pobliskim jeziorze. Zadowoleni, opaleni i zmęczeni gorącą pogodą, wróciliśmy wieczorem do domu. Było super !!!

Monika Olesiejuk kl. IV B