Mistrz liczenia – FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Projekt współfinansowany przez Fundację mBanku

Szkoła Podstawowa w Sworach zorganizowała turniej wiedzy i umiejętności matematycznych „MISTRZ LICZENIA”. Organizatorami konkursu były panie Barbara Konkol i Renata Tarasiuk, przy wsparciu dyrektora szkoły pana Gustawa Jakimiuka. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Biała Podlaska pan Wiesław Panasiuk. Turniej umiejętności matematycznych był współfinansowany przez Fundację mBanku. Konkurs miał zasięg gminny i wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół podstawowych w Sworach, Styrzyńcu, Sitniku, Sławacinku Starym, Ciciborze Dużym, Ortelu Książęcym Drugim, Grabanowie, Hrudzie i Woskrzenicach Dużych.

Główne założenia  konkursu to: umożliwienie uczniom klasy  II i III wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych. Konkurs miał także na celu promowanie młodych talentów matematycznych oraz wyłonienie zwycięzcy. A wszystko to po to, aby stworzyć dzieciom warunki do pożytecznego i efektywnego wykorzystywania czasu wolnego z dala od nałogów.

Organizacja konkursu podzielona była na cztery etapy. Do pierwszego etapu przystąpili wszyscy chętni uczniowie klas 2 i 3 z terenu gminy, miał on charakter eliminacyjny (w klasyfikacji generalnej był to etap bezpunktowy). Na drugi, trzeci i czwarty etap konkursu uczniowie przyjechali do Swór. Zwycięzcami zostali ci, którzy po podsumowaniu trzech części turnieju uzyskali największą liczbę punktów. Łączna liczba punktów, którą mogli zgromadzić uczniowie wynosiła 75.

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Wyniki uczestników w poszczególnych etapach były wysokie. To ogromny sukces zarówno dzieci, nauczycieli jak i rodziców. Dzieci „bawiły się matematyką” rozwiązując zadania oparte na motywach i postaciach bajkowych. Świetnie segregowały informacje potrzebne i zbędne w treści zadania. Wykazały się kreatywnością podczas rozwiązywania zagadek matematycznych.

Dodatkowym atutem  konkursu MISTRZ LICZENIA było to, iż uczniowie klas 2 i 3 z terenu gminy Biała Podlaska miały szansę na poznanie swoich rówieśników. Dzięki naszym działaniom lokalne społeczności szkół dowiedziały się o działaniach konkursowych i sukcesach swoich uczniów. Jest to powód do radości i dumy.

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 5 są laureatami konkursu i zostali zaproszeni ze swoimi nauczycielami i rodzicami na uroczyste podsumowanie turnieju 19 czerwca 2019 roku. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

A oto wyniki rywalizacji:

Klasa 2

miejscowość,