Dzień kropki 2019

16 września 2019 r. grupa przedszkolna 4 i 5 latki obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzień Kropki to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci na całym świeci wokół historii Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa.

Tego dnia 4 i 5 latki założyły do przedszkola ubrania w kropki. Pani Iwonka Chaniewicz przywitała „kropkowe dzieci” i zaprosiła do wspólnego świętowania „Dnia Kropki”. Dzieci oglądały film o Vashti, który pozwolił zrozumieć, że każdy z nas ma ukryty talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki, mała dziewczynka o imieniu Vashti uwierzyła w siebie. Potem odbyły  się kropkowe zabawy, tj. szukanie kropek, liczenie kropek, szukanie zwierząt w kropki, rysowanie kropek oraz układanie obrazków z samych kropek. Na koniec powstała kropkowa galeria prac i wykonano pamiątkowe zdjęcie z kropkowego dnia.

Niecodzienne święto tak się spodobało dzieciom, że chcą już za rok „znów bawić się w kropki”.