WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO na rok szk. 2019/2020

27.09.2019 r. w  Szkole Podstawowej w Sworach przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Już po raz kolejny nasze szkolne wybory przypominały prawdziwe wybory państwowe. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której 5 kandydatów zaprezentowało swoje programy. Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony, zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, planów i ambicji. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. W głosowaniu wzięły udział kl.”0”, I,II,III,VA,VB,VI,VII,VIII oraz wszyscy pracownicy szkoły. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Wyborcy głosowali jak dorośli, czyli z zastosowaniem podobnych procedur i w podobnych warunkach.  Lokal wyborczy, w którym zasiadła komisja, otwarty został o godzinie 9.00. Uczniowie mogli oddać głos na wybranego kandydata po okazaniu legitymacji szkolnej. Karty do głosowania wrzucano do urny.

Komisja wyborcza w składzie:Paulina Jaskólska, Monika Chalimoniuk, Karolina Treska czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawowały ponadto tegoroczne opiekunki Samorządu Uczniowskiego: pani Barbara Konkol i pani EwaDzialuk.

O godz. 12.00 zamknięto głosowanie i opróżniono urnę. Po podliczeniu głosów wypełniono protokół i opublikowano wyniki.Oddano 157 głosów ważnych.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej

w Sworach w 2019/2020 r.  został uczeń kl. VIII Karol Głowacki – 61 głosów, z-cą uczennica kl. VI Nikola Sawczuk -45, skarbnikiem uczennica kl. VB Zofia Baranowska - 35 głosów.

Zarządowi SU bardzo gratulujemy, życzymy im powodzenia w realizacji swoich zaplanowanych przedsięwzięć, a przede wszystkim przyjaznej współpracy z uczniami i pracownikami naszej szkoły, miłej atmosfery i dobrej zabawy w ciągu całego roku szkolnego.