Spotkanie ze strażakiem

W dniu 11.12. 2019r. nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość- Pan Damian Stefański, zawodowy strażak, który pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaskim. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego poznały specyfikę pracy strażaków oraz podręczne sprzęty, jakimi dysponują.

FOTORELACJA:

Dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, usuwają powalone drzewa, prowadzą akcje ratunkowe pod wodą, przenoszą gniazda szerszeni lub os, neutralizują  niebezpieczne substancje chemiczne podczas kolizji lub wypadków.

W czasie spotkania dzieci poznały, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia oraz, jak powiadomić służby ratownicze. Przypomniane zostały również numery alarmowe-999, 998, 997 i 112.

Wielką radość przedszkolakom sprawiła możliwość założenia kurtki i hełmu strażackiego, a nawet maski tlenowej, używanych podczas akcji pożarniczych. Dzieci wykazały duże zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości.

Na zakończenie spotkania otrzymały od pana strażaka pyszne cukierki.

Dziękujemy !!!