„KOLĘDUJE TOBIE MOJE SERCE”

Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole przedświąteczne kolędowanie. Zanim jednak poszczególne klasy pochwaliły się swoimi umiejętnościami, uczniowie kl. Vb wprowadzili nas w świąteczny nastrój recytacją wierszy o „Grudniowej pięknej nocy”, o łamaniu się opłatkiem. W trakcie recytacji mogliśmy zobaczyć ubieranie choinki, czy przygotowywanie wigilijnego stołu oraz usłyszeć piosenki w wykonaniu naszych milusińskich z Punktu Przedszkolnego.

FOTORELACJA:

część 1 - https://photos.app.goo.gl/zz4k6gBNkskRQDgi8

część 2 - https://photos.app.goo.gl/71HSYXNL1F8Rcd1x6

Następnie rozpoczął się koncert kolęd  podczas, którego każda grupa zaprezentowała swoje możliwości wokalne. I tak kl. 06 zaśpiewała o „ Rodzinnych świętach”, 3-latki „Zieloną pannę”, a 4-5 latki „Choinka i rodzinka”.  Podczas koncertu mogliśmy też usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki. Kl. I i Va zaśpiewała kolędę „Do szopy hej pasterze”, kl. VII „W żłobie leży”, czy w wykonaniu kl. VI „Przybieżeli do Betlejem”. Jeśli chodzi o bardziej współczesny repertuar usłyszeliśmy  pastorałki ” W ciemny wieczór”  w wykonaniu kl. I i żywiołową „Grajmy Panu” w wykonaniu kl. II oraz znaną wszystkim piosenkę pt. „Jest taki dzień” wykonaną przez kl. III. Nie zabrakło też kolęd na góralską nutę. I tak kl. Vb zaśpiewała pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”, a ósmoklasiści wraz z wychowawczynią Violettą Więckowską „Pastorałkę od serca do ucha”. Każda grupa kolędnicza występowała w odpowiednich strojach. Były anioły, pastuszkowie, choinki, mikołaje, itp.

W naszej szkole mamy wiele talentów muzycznych, dlatego też między występami poszczególnych  klas mogliśmy usłyszeć utwory śpiewane solo lub w duecie. Uczennica  kl. VIII Wiktoria Szupiluk pięknie zaśpiewała utwór pt. „ Taka noc”, Julia Stachura i Paulina Jaskólska piosenkę „Pierwsza gwiazda”, a Karolina Sawczuk nastrojową i nostalgiczną „Kolędę dla nieobecnych”. Zanim usłyszeliśmy ostatnich wykonawców, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Głowacki wraz z zastępcą Nikolą Sawczuk złożyli świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym na wspólnym kolędowaniu. Jednak kropką nad „i” Koncertu Kolęd były życzenia pana dyrektora Gustawa Jakimiuka oraz występ nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zaśpiewali tradycyjną kolędę „ Wśród nocnej ciszy”. Świąteczny nastrój udzielił się całej szkole i rodzicom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, także wszyscy dołączyli do wspólnego śpiewu tej pięknej kolędy.

Dziękujemy wszystkim za obecność na tej uroczystości, za nastrój, jaki panował podczas występów, za wprowadzenie nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i oczekiwanie już teraz na ten najpiękniejszy w roku dzień …”Gwiazda- jest taka jedna, jedyna, co radosnym mrugnięciem WIGILIĘ zaczyna”.

Całość koncertu przygotowała pani katechetka Małgorzata Skrzypczak wraz z Anną Bolesta, która była współtwórcą scenografii na tę piękną uroczystość oraz pani Barbara Konkol, która  zajęła się oprawą muzyczną tego koncertu.