BEZPIECZNIE NA WSI- NIE RYZYKUJESZ, GDY ZWIERZĘTA ZNASZ I SZANUJESZ

11 lutego 2020 roku opiekun Klubu Zdrówko pani Justyna Firsiuk zorganizowała w naszej szkole spotkanie z pracownikiem KRUS-u panią Dorotą Wojcieszuk. Związane  ono było z konkursem plastycznym pod tytułem „Bezpiecznie na wsi- nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Zaproszony gość wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Odbyła się projekcja filmów edukacyjnych dla młodszych -„Rodzina Porażków” i dla starszych -„Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali materiały edukacyjne, kolorowanki, książeczki-„Bezpieczeństwo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi”, komiksy-„Projekt Immortals, czyli jak żyć na wsi bezpiecznie…i z pasją!”. Spotkanie było bardzo interesujące, uczniowie wiele się dowiedzieli na temat zagrożeń, jakie może stwarzać nierozważne zachowanie w gospodarstwie rolnym. Uzyskali cenne wskazówki i rady dotyczące zasad, których należy przestrzegać, by bezpiecznie żyć na wsi.