Kochamy Was przez cały rok

Pod taki hasłem 24 lutego 2020 r. Babcie i Dziadkowie uczestniczyli w przedszkolnej akademii, która odbyła się z okazji ich styczniowego święta. Z powodu ferii zimowych, dopiero w lutym udało się przedszkolakom pod kierunkiem p. Barbary Panasiuk, p. Iwony Chaniewicz, p. Magdaleny Jaszczuk, p. Kingi Hodun p. Dominiki Zub zorganizować uroczyste spotkanie.

Dzień Babci i Dziadka - część 1

Dzień Babci i Dziadka - część 2

Dziadkowie zakończyli wesoło karnawał w towarzystwie swoich wnucząt. A wnuczęta z niecierpliwością czekały na ten „wielki dzień” i kiedy zjawili się tłumnie dziadkowie w murach przedszkolnych, było słychać wśród wszystkich dzieci radość i śmiech. Każdy Przedszkolak był dumny, że właśnie jego babcia i dziadek zjawili się w przedszkolu, by obejrzeć występ artystyczny.

Szanownych gości przywitał ciepło dyrektor szkoły p. Gustaw Jakimiuk. Złożył życzenia, dużo zdrowia oraz tego, aby wnuczęta jak najczęściej dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Występy artystyczne wszystkich grup przedszkolnych podbiły serca publiczności. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Oprócz montażu słowno-muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Najmłodsi zatańczyli poleczkę, 4 i 5 latkowie zaprezentowali układ taneczny do muzyki disco polo, a starszacy zatańczyli twista. Oklaskom nie było końca. Potem wszystkie dzieci zaśpiewały głośno ukochanym babciom i dziadkom „Sto lat”. Następnie odbył się w poszczególnych grupach przedszkolnych poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Były konkursy, upominki, laurki, pamiątkowe zdjęcia oraz rozmowy.

Spotkanie z dziadkami upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie dziękowali za moc dostarczonych wzruszeń. A dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Ukochanym Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i dziękujemy za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w uświetnienie tej uroczystości.