Dzień Książki w przedszkolnej edukacji zdalnej

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To kolejne święto warte uwagi. A dlaczego? Bo o walorach książek nie trzeba nikogo przekonywać.  I od razu nasuwa się pytanie, czy da się taki dzień przeprowadzić podczas edukacji zdalnej? Oczywiście, że tak. Dowodem tego jest szereg działań przeprowadzonych w grupie przedszkolnej pani Iwonki Chaniewicz. Podczas realizacji domowego przedszkola nasi Milusińscy aktywnie włączyli się w akcję: „Pokaż swoją ulubioną książkę”. Zaprezentowali swoje ulubione książeczki, a niektórzy nawet całe kolekcje. Chętni stworzyli kolorowe zakładki do swoich książeczek. Ponadto dzieci oglądały film: „Jak powstaje książka?” oraz słuchały piosenkę o książce.

LINK DO ZDJĘĆ:

Podczas spotkania online dzieci przywitała pani Iwonka jako Pani Pisarka, która opowiedziała dzieciom o swoich ulubionych książeczkach, pokazała kałamarz z atramentem, pergamin, pióro i rozmawiała z dziećmi na temat: „Czego nie lubią książeczki i jak należy o nie dbać?”. Dzieci świetnie rozwiązywały zadania wymagające logicznego myślenia oraz odgadywały wyśmienicie zagadki obrazkowe i słowne dotyczące bajek i postaci bajkowych z książek dla dzieci. Aktywne Zuchy zdały egzamin z wiedzy bajkowej na "szóstkę".

Dzięki tak wspaniałemu zaangażowaniu się ze strony rodziców udaje się również w przedszkolu realizować edukację zdalną. Wychowawczyni grupy przedszkolnej 4 i 5 latki jest pełna podziwu zaangażowania się rodziców w taką formę pracy o czym mogą świadczyć poniższe zdjęcia.