Dzień Ziemi w przedszkolnej edukacji zdalnej

„Gdy już wszystko się zieleni, obchodzony jest Dzień dla Ziemi…”

22 kwietnia przedszkolaki z grupy 4 i 5 latki w ramach zdalnej edukacji obchodziły tak ważne święto. Podczas aktywności plastycznej samodzielnie stworzyły kolorowe prezenty dla naszej planety Ziemia. Były to fantastyczne kwiatki, rysowane, malowane, wydzierane, wykonane z różnych materiałów, z plasteliny, z bibuły, z patyczków czy też z rolek. Powstała fantastyczna kolekcja wiosennych kwiatów.

LINK DO ZDJĘĆ:

A w ramach popołudniowych zajęć online Pani Iwonka jako Pani Ziemia przedstawiła prezentację przygotowaną specjalnie na święto ziemi. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, co niszczy naszą planetę ziemią a jakie działania ratują planetę ziemią przed ekologiczną katastrofą. Warto też dodać, że na wcześniejszych zdalnych zajęciach o tematyce ekologicznej dzieci zdobyły tytuł EkoPrzedszkolaka, bo wiedzą, jak małe dzieci mogą dbać o przyrodę.

Z okazji Dnia Ziemi życzymy wszystkim Dzieciom i Państwu miłości, radości z obcowania z przyrodą, oby z tych "naszych" Małych Przedszkolnych Roślinek wyrosły Duże Silne Drzewa, aby nasze pociechy dorastały na czystej planecie i mogły cieszyć się z przepięknej przyrody jak najdłużej.